Sevgili Hemşerilerim,
Manevi hislerimizi pekiştiren birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde geçirdiğimiz bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakarak bayrama eriştik. Ramazan Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, bayanlarımızın yüzünün güldüğü, tüm vatandaşlarımızın memnun, huzurlu ve barış içinde daha aydınlık, daha özgür, daha demokratik bir Türkiye’de yaşamasına vesile olmasını diliyorum. 

Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 vilayetimizi etkileyen iki zelzelenin akabinde yaşadığımız can kayıpları ve büyük hasarın acısı şimdi gönüllerimizde taze iken idrak ettiğimiz Ramazan Ayı, bu yıl hepimizde farklı hisler uyandırdı. Birebir sofraları paylaşabilmenin, tıpkı lokmayı bölüşebilmenin kıymetini ve hoşluğunu çok daha âlâ anladık. Sofralarımızdaki asıl zenginliğin sevdiklerimizin yanımızda olması olduğunu gördük. 
Yan yana olamasak da kurduğumuz iftar ve sahur sofraları ile depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sarsıntının birinci gününden bu yana depremzede vatandaşlarımızın yanından hiç ayrılmadık, ayrılmayacağız. Kentimiz de muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Dayanışma ruhu içerisinde hareket ederek, gereksinim sahibi hemşerilerimizin de yanında yer almaya, elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar onlara dayanak olmaya çalıştık. Ramazan Bayramı’nda da depremzedelerimizi unutmayacağız. Yaşadıkları acılar nedeniyle buruk bir bayram geçirecek olan depremzede kardeşlerimizin yanında olacak bayramı onlarla birlikte geçireceğim. 

Bu yıl da yan yana, el ele, gönül gönüle vererek Ramazan Ayı’nın maneviyatını birlikte paylaştık. Ramazan Ayı boyunca Taşınabilir Aşevi’mizle farklı mahallelerimizde yaptığımız iftar ikramlarımızla Antalyalı hemşerilerimizle buluştuk. Klâsik Ramazan Etkinliklerimizi de bu yıl sarsıntı nedeniyle kaybettiğimiz canlarımızı unutmadan Ramazan’ın ruhuna yakışan etkinliklerle gerçekleştirdik. Sevgi, hürmet, müsamaha, birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz Ramazan Ayı’nın akabinde artık de Ramazan Bayramı’mızı kutlayacağız. 

Hemşerilerimizin özlediğimiz bayram coşkusunu yaşayabilmesi, sevdikleriyle buluşabilmesi için Arefe günü de dahil olmak üzere bayram boyunca resmi plakalı otobüslerimiz, Antray ve nostalji tramvayımız fiyatsız olacak. Antalyalı hemşerilerimizin aileleri ve sevdikleriyle bayramı huzur ve sevinç içerisinde geçirebilmesi için Antalya Büyükşehir belediyesi olarak ilgili tüm birimlerimizle vazife başında olacağız. 

Bu his ve fikirlerle tüm hemşehrilerime sevgi, hürmet, huzur, barış, kardeşlik ve memnunluk içerisinde bir bayram geçirmelerini diliyorum. Bizlere özgürlük içerisinde bu bayramları kutlama fırsatını veren, başta büyük Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı hürmetle, minnetle ve rahmetle anıyorum. 

Birlik ve beraberlikten, barış ve memnunluktan yana tüm kıymetlerimizi koruduğumuz birçok bayramlar dileğiyle Ramazan Bayramınızı kutlarım. Bayramın size, ailenize ve ülkemize sıhhat, memnunluk, huzur, barış dolu hoş günler getirmesini diler, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmamıza da vesile olmasını temenni ederim.  
 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz