Lider Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını 4’üncü sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hasebiyle başkanlık makamını Türk Pirelli İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti. Yayla, Lider Büyükakın’a 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu verdiği için teşekkür etti. Lider Büyükakın, hekim ya da öğretmen olmak istediğini belirten Azranur’a “İkisi de çok hoş meslekler. Biri hayat kurtarıyor oburu de insan kurtarıyor” dedi.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

“Ne kadar çok insanımızı yetiştirirsek o ülke o kadar gelişir” diyen Lider Büyükakın,  şunları söyledi: “Dolayısıyla okuryazarlığı arttıralım, okullarda geçen müddet artsın. Eğitim mühleti ne kadar uzunsa o ülkeler o kadar gelişmiş oluyor. Bilhassa erken yaşta eğitimin daha başarılı olduğunu gördük. Bilişim teknolojilerinin gelişmesi o alanın okuryazarlığının daha değerli olduğunu gösteriyor. Şayet robotların yazılımını ve donanımını geliştirecek okuryazarlığı arttırırsak geleceğin dünyasına daha düzgün hazırlanırız. Okullara robotik kodlama sınıfları yapalım dedik. Bunun yarın çocukları için meslek sahibi olmada, iş bulmada daha değerli olacağını düşündük. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara hoş bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz.”

“YARIN ÜLKEMİZ DAHA GÜÇLÜ OLSUN DİYE UĞRAŞIYORUZ”

Başkan Büyükakın, gençler ve çocuklar için ellerinden gelen uğraşı gösterdiklerini belirterek, “Biz, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğin dünyasında rekabet edebilsinler, başka ülkelerden geri kalmasınlar diye her alanda onların önlerine fırsatlar sağlamaya çalışıyoruz. Çalışıyoruz ki daha düzgün yetişsinler, bizden daha fazla çalışsınlar, yarın ülkemiz daha güçlü olsun diye uğraşıyoruz. Bütün uğraşımız bunun için” biçiminde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz