Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ile birlikte Yalıhüyük ilçesini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Kent Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi. 

Başkan Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daima iş üreten, hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, “Bir taraftan da her gün yeni bir muştuyla Sayın Cumhurbaşkanımız bizlerle buluşuyor. Bizim temel emelimiz, hizmetle birlikte tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Konya Modeli Belediyeciliğe katkıları artarak devam eden ve Türkiye çapında da Konya’mızın en önlere çıkmasına büyük dayanak veren çok değerli Büyükşehir Belediye Liderimize kentimiz, partimiz, ülkemiz ismine teşekkür ediyorum. Allah Cumhurbaşkanımızdan, belediye liderlerimizden, hizmet eden insanlarımızdan razı olsun. Bu eser ve hizmet siyaseti durmadan yola devam edecek inşallah” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından imali tamamlanan Yalıhüyük Kent Konağı’nın açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Yalıhüyük Belediye Lideri Hasan Koçer, bugüne kadar ilçeye kazandırılan tüm yatırımlar münasebetiyle Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 2014 yılında Yeni Büyükşehir Yasası çıktığında periyodun Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Akyürek’in ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye söz ettikleri belediyecilik modelini tüm taşrada nasıl yapılacağına dair kendilerine en hoş örnekleri sunduğunu belirterek, “Biz de misyona geldiğimiz günden itibaren onun yaktığı ateşi, onun oluşturduğu çıtayı daha üste taşımak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yalıhüyük’e vazifeye geldikleri günden bu yana şimdiki bedelle 70 milyon liralık hizmette bulunduklarını kaydeden Lider Altay, “Bugün de üç temel maksadımızdan birisi olan, toplumsal hayatın ilçelerimizde yaygınlaşması ismine yeniden Tahir Liderimiz periyodunda başlayan kent konaklarımızın bir adedinin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Bilhassa ilçelerimizde toplumsal hayatın merkezi inşa ediliyor. İçinde yüzme havuzu, spor salonları, KOMEK kurslarımızla birlikte adeta hanım kardeşlerimiz için bir toplumsallaşma imkanı oluşuyor. Konya’nın değerli markalarından birisi haline dönüştü. Kent Konağımız inşallah ilçemize kıymetli hizmetlerde bulunacak” dedi.

“BİZİM ÇOK DAHA BÜYÜK BİR KEDERİMİZ VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daima iş üreten, hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını paylaşan Lider Altay, “Bir taraftan da ağırlaşan bir halde, hizmetlerin arkası gerisi kesilmeden, her gün yeni bir muştuyla Sayın Cumhurbaşkanımız bizlerle buluşuyor. Sayacak olursak onlarca hizmet var. Lakin bizim çok daha büyük bir kederimiz var. Bizim çok daha büyük bir maksadımız var. Bilhassa bu seçimlerde şunu tabir ediyoruz: Bizim temel gayemiz, hizmetle birlikte ‘tek vatan’, ‘tek bayrak’, ‘tek devlet’, ‘tek millet’. İnşallah, bu seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla birinci tıpta tekrar seçerek büyük ve güçlü Türkiye önünde başlattığı, devam eden projelerimizi tamamlama fırsatı verecek ve daima birlikte bu devrin sonunda Türkiye’nin yalnızca bölgesinde değil; dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olduğuna şahit olacağız. Açılışını yaptığımız kent konağımız ilçemize güzel olsun” cümlelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Devir Milletvekili Adayı Tahir Akyürek ise “Konya Modeli Belediyeciliğe katkıları artarak devam eden ve Türkiye çapında da Konya’mızın en önlere çıkmasına büyük dayanak veren çok değerli Büyükşehir Belediye Liderimize kentimiz, partimiz, ülkemiz ismine teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarına başladı.

“TÜRKİYE BAŞKAN ÜLKE OLACAKSA CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMALI”

Sadece Nisan ayı içerisinde Avrupa’daki en kıymetli 8-10 yatırımın büyük çoğunluğunun Türkiye’de yapıldığına dikkat çeken Akyürek, “Ulusal bazda bunlar yapılıyor ve devam ediyor. Yerelde de Büyükşehir Belediyemizin bir yatırımının ya temelini atıyoruz ya açılışını yapıyoruz. Allah Cumhurbaşkanımızdan, belediye liderlerimizden, hizmet eden insanlarımızdan razı olsun. Bu eser ve hizmet siyaseti durmadan yola devam edecek inşallah. Öbürleri ne yapıyor? Laf, laf, laf. Türkiye şayet önder ülke olacaksa, Türkiye büyük Türkiye amacını gerçekleştirecekse, Cumhurbaşkanlığı makamında Recep Tayyip Erdoğan olmalı” sözlerini kullandı.

YALIHÜYÜK KENT KONAĞI DUALARLA AÇILDI

Yalıhüyük Kaymakamı İbrahim Yazıcı, Bozkır Belediye Lideri Sadettin Hürmet, AK Parti Yalıhüyük İlçe Lideri Yusuf Pişkin, MHP Yalıhüyük İlçe Lideri Abdullah Ceran ve vatandaşların da katıldığı açılışta konuşmalardan sonra dualarla Yalıhüyük Kent Konağı’nın açılışı yapıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek iyi işler dilerken Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilçeye kazandırılan Millet Bahçesi’nde de incelemelerde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz