Cumhuriyet tarihinin en büyük sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak için Konya seferber olmaya devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve merkez ilçe belediyelerinin katkılarıyla depremzede vatandaşlarımızın barınma muhtaçlıklarını karşılamak maksadıyla Hatay’da kurulan Konya Konteyner Kent’te Ramazan Bayramı öncesi çocuklar ve aileleri unutulmadı.

“Bayram Öncesi Bayramlıklar Dağıtıldı”

Hatay’da depremzede vatandaşlarımızın barınma muhtaçlıklarını karşılamak için kurulan Konya Konteyner Kent’in 1’inci etabında toplamda 448 konteyner yer alıyor ve 1.445 vatandaşımız burada yaşıyor. Bayram öncesi açılışı yapılan Konya Konteyner Kent’te 467 çocuğa Konya Ticaret Odası ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bayramlık kıyafet ve oyuncak armağan edildi. Ayrıyeten Konya Ticaret Odası, konteyner kentte bulunan tüm ailelere bayram şekeri ikram etti. Bayram öncesi konteyner kentte his dolu anlar yaşandı, birlik ve beraberlik iletileri verildi.

“KTO Karatay’dan Konya Konteyner Kent’e Destek”

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi de bayram öncesi Konya Konteyner Kent’te depremzede vatandaşlarımıza ziyafet kolileri ulaştırdı. KTO Karatay Üniversitesi tarafından geçtiğimiz günlerde toplumsal sorumluluk projesi kapsamında kermes aktifliği ve öğrenci toplulukları tarafından “yeryüzü iftarı” tertibi yapılmıştı. KTO Karataylı öğrencilerin ağır iştirak sağladığı kermes ve iftar tertibinden elde edilen gelirle “bu paketin içinde kardeşlik var” yazılı ziyafet kolileri hazırlandı. Toplamda 357 yardım kolisi KTO Karataylı öğrenciler ve idari çalışanlar tarafından ailelere bayram öncesi ulaştırıldı. Öğrenciler, Konteyner Kent’te kalan ailelerin bayramlarını da kutlarken, depremzede çocuklara yönelik keyifli aktiviteler de düzenlendi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz