İznik Belediye Lideri Kağan Mehmet Usta, Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama iletisi yayımladı.

Başkan Usta, iletisinde şu sözlere yer verdi:

“Rahmetin, rahmetin ve şefaatin müjdelendiği, manevi hislerin en üst düzeyde hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bayrama ulaşmanın memnunluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar,  insanı insan yapan pahaların ağır olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve hürmetin arttığı, herkesin birbirine müsamahayla baktığı en hoş vakitlerdir.

Hepimiz için büyük manalar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dargınlık ve küskünlüklerimizi unutarak, taşıdıkları mana ve değere uygun olarak kutlamalı, bilhassa kritik süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Depremzede vatandaşlarımıza devlet, millet el ele ramazan ayı boyunca da dayanağımız sürdü. Bölgedeki çocuklarımızın bayramı en yeterli biçimde yaşaması için de tekrar devletimizin kurumları ellerinden geleni yaptılar. Devletimiz bir yıl içerisinde de bölgedeki tüm yaraları saracak.

Bu his ve kanılarla; tüm vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Bayramın kentimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa, sıhhat, huzur, memnunluk ve rahmet getirmesini diler, sevgi ve hürmetlerimi sunarım” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz