PCI Kurulunun CPP (Card Production and Provisioning) programı için kontrol hizmeti sunmaya başlayacak olan Cyberwise, kart üretimi ve basımı yapan firmaların kontrolünü AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerinde gerçekleştirecek.

15 yılı aşkın müddettir PCI DSS kontrolleri yapan Türkiye’nin başkan siber güvenlik şirketi Cyberwise bu alanda hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. PCI SSC tarafında Card Production Security Assessor (CPSA) sertifikası alan Cyberwise Nisan 2023 itibariyle AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerinde PCI Kurulunun CPP (Card Production and Provisioning) programı için kontrol hizmetleri sunmaya başlayacak.

Bu kapsamda mantıksal ve fizikî olmak üzere iki farklı standard altında, kart üretim, ön-kişiselleştirme, ferdileştirme, basım, kart verisi hazırlama, gönderim ve postalama, PIN iletimi, taşınabilir provizyon hizmetlerini sunan kurumlara PCI CPP kontrol hizmeti sunularak kelam konusu hizmetlerin güvenlik ve kapalılık ihtiyaçlarına ahengi pahalandırılacak. 

Global PCI standartlarına uyumlanmanın gerekli güvenlik muhtaçlıklarının karşılandığından emin olmak için değerli bir rehber olduğunu söz eden Cyberwise Kontrol Ve Uyumluluk Küme Müdürü Sefa Karabulut şunları söyledi: “Siber güvenlik alanında bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren bir firma olarak, her türlü riski minimize etmenin en değerli yollarından birinin küresel standartlara uyumlanmak olduğunu biliyoruz. Uzun yıllardır PCI DSS, 3DS ve PIN kontrolleri yapan bir firma olarak firmaların uyumluluk süreçlerinde kıymetli bir dayanak sunduk. Artık CPP kontrolleriyle verdiğimiz hizmeti daha kapsamlı olarak sunabileceğiz. Bu durum, şirketlerin tek bir firma ile kıymetli uyumluluk süreçlerini çarçabuk tamamlamalarını sağlayacak ve değerli bir avantaj yaratacak” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz