Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın yayınladığı bir bildiriyle bütün hemşehrilerinin ve İslâm aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladı

Ramazan Bayramı sebebiyle bir ileti yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın bayramların kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik hislerinin geliştiği, kültür ve inanç kıymetlerinin güç kazandığı özel günler olduğunu bildirdi. Lider Büyükakın, millet olarak, bayramların getirdiği kardeşlik, barış ve huzur ortamının pahasını kavrayarak, güzele ve hoşa yönelmek gerektiğini belirtti.

Bayramların bizim için kıymetli vakitler olduğunu tabir eden Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın bildirisine şu formda devam etti” Hele ki bu bayram inancımızın bir ikramı olarak Allah tarafından sunulmuşsa hakkıyla yerine getirmek de boynumuzun borcudur. Bundandır ki bayramlarda bir ortaya gelmeye, büyüklerimizi ziyaret etmeye, küçüklerimizi keyifli etmeye çaba ederiz. Biliriz ki bu türlü yaptığımızda kendimizi ve diğerlerini keyifli etmenin yanında Allah’ın da isteğini kazanırız. Allah hepimize isteğini kazanan kullarından olmayı nasip etsin.

Yakın bir tarihte ülkece çok büyük imtihanlardan geçtik, geçiyoruz da… Bir tarafımız yaralı ve buruk. Kalbimiz zelzele bölgesindeki kardeşlerimizde. Sarsıntı sonrası birinci bayramlarında onlara sevdiklerinin yokluğunu hissettirmemeliyiz. Acılarını paylaşmalı, yanlarında olmalıyız. Bu manada da bu bayram ayrıyeten farklı bir mana taşıyor.

Bu his ve fikirlerle tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en kalbi dileklerimle kutlar, sıhhat ve mutluluklar dilerim. Birçok bayramlara…”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz