Otobüs Biletlerine Zam Geliyor mu? İşte Detaylar!

0
5
Twitter

Otobüs biletlerinde zam olacak mı ve bilet fiyatları ne kadar artacak, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 31 Mart’ta yapılacak seçimler nedeniyle bu hafta otobüs firmalarında hareketlilik devam ediyor. Otobüs bilet fiyatları ne kadar olacak ve zamlı mı olacak, soruları gündeme geliyor. Peki, Otobüs biletlerine zam gelecek mi, bilet fiyatları ne kadar olacak?

Otobüs firmalarında hareketlilik yaşandığını belirten Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, biletlerin tükenmesi üzerine ek seferler düzenlendiğini açıkladı. Seçim nedeniyle çok sayıda kişinin oy kullanmak için seyahat ettiğini ve gidişlerin genellikle Anadolu’ya olduğunu ifade eden Yıldırım, önümüzdeki hafta içerisinde otobüs seferlerinde bayram yoğunluğunun başlayacağını belirtti.

Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın turizm araçlarının da yolcu taşımasına izin verdiğini ve bu düzenlemenin Ramazan Bayramı boyunca geçerli olacağını hatırlattı. Ülke genelinde şu an günde ortalama 11 bin otobüs seferi düzenlendiğini söyleyen Yıldırım, Ramazan Bayramı süresince ek seferlerle günlük yaklaşık 15 bin otobüs yolcu taşınacağını ve bu süreçte yaklaşık 6,5 milyon kişinin otobüsle seyahat etmesinin beklendiğini belirtti.

Otobüs biletlerinde zam olduğunu belirten Yıldırım, sürücülerin yorgun, uykusuz ve bakımsız araçlarla yola çıkmasının engellendiğinde kaza oranlarının azalacağını ifade etti. Vatandaşların seyahat ederken emniyet kemeri takmaları gerektiğini vurgulayan Yıldırım, bu durumun yasal bir zorunluluk olduğunu hatırlattı. Ayrıca Yıldırım, seçim ve Ramazan Bayramı öncesi otobüs biletlerinde yaklaşık yüzde 20’lik bir fiyat artışı yaşandığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz