Kesimin tekrar buluşmak için dört gözle beklediği MAKTEK Konya Fuarı, önde gelen firmaları ve bölüme istikamet veren profesyonelleri tek çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor. Makine bölümünün önder fuarı MAKTEK Konya, 11-14 Ekim 2023 tarihleri ortasında Konya Ticaret Odası – Tüyap Memleketler arası Fuar Merkezi’nde, Kadro Tezgahları Endüstrici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Kapsamı ve iştirakçi profilinin genişliğiyle öne çıkan fuarda; kadro tezgahları, metal – sac sürece makineleri, tutucular – kesici gruplar, kalite denetim – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren bölümün başkan firmaları en son teknoloji eser ve hizmetlerini sergileyecek. Dört yıl ortadan sonra gerçekleşecek olan MAKTEK Konya Fuarı, bölümde büyük bir heyecanla bekleniyor. Fuar, bölümün tüm paydaşlarını bir ortaya getirerek makine sanayisindeki tüm gelişmeleri ortaya koyacak. Katlama, düzleştirme ve yassılaştırma makinelerinden; makas tezgahları, caka kenet makineleri ve kompresörlere kadar birçok endüstriyel eser MAKTEK Konya Fuarı’nda sunulacak.

MAKTEK Konya Fuarı 2019’daki başarılarına yenilerini eklemeyi hedefliyor

2019 yılında 47 ülkeden 29.753 profesyonel ziyaretçi ve 20 ülkeden 276 iştirakçi firmaya konut sahipliği yaparak büyük bir muvaffakiyet elde eden fuar, bu yıl da başarılarına yenilerini eklemeyi hedefliyor. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiyi makine dalının başkanlarıyla buluşturan MAKTEK Konya Fuarı, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin başkan firmalar ile iş birliği noktası olmayı hedefliyor. En son 2019 yılında dala kapılarını açan fuar, iştirakçi ve ziyaretçilerinin memnuniyetle ayrıldığı başarılı bir fuar oldu. Fuarı ziyaret edenlerin %74’ü fuardan mutlu olduğunu belirtirken %88’i fuarı tekrar ziyaret etmeyi planladığını söz etti. Ziyaretçilerin %79’u ise fuarı iş etraflarına tavsiye ediyor. Ziyaretçiler kadar iştirakçileri da şad eden fuar sonrası iştirakçilerin büyük bir çoğunluğu fuardan şad olduğunu vurgularken %76’sı fuara yine katılmayı düşündüklerini belirtti.

Özellikle son yıllarda büyük bir süratle gelişen sanayi bölgesi olarak Türkiye’nin önde gelen makine üretim merkezlerinden olan, ülkemizin KOBİ başşehri Konya, 2023 yılında makine bölümünün buluşma noktası olacak. Dört gün boyunca devam edecek olan fuar kıymetli iş ilişkilerinin kurulmasına taban hazırlayacak.

Metal sürece ve imalat sanayisi başşehri Konya’da, 11-14 Ekim 2023 tarihleri ortasında Konya Ticaret Odası – Tüyap Milletlerarası Fuar Merkezi’nde görüşmek üzere! 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz