Numune Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek hedefiyle bölgede köprülü kavşak projesi başlatıldı. Projeyi yerinde inceleyen Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy ve takımlardan bilgi aldı.

Sivas-Erzincan etraf yolu üzerinden Numune Hastanesi’ne ilişkiyi sağlayan kavşaktaki trafik sıkışıklığını tahlile kavuşturmak maksadıyla başlatılan köprülü kavşak projesi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde imaline başlanan ve yıl sonunda tamamlanması planlanan projeyi inceleyen Lider Alım, kent içinde kesintisiz bir ulaşım sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Karayolları 16. Bölge Müdürü Türksoy, “Hastane kavşağımızın ihalesini yaptık, yer tesliminin akabinde işimize başladık. Önümüzdeki günden itibaren fore kazık çalışmalarına başlayacağız. Birinci etapta Erzincan istikametinin trimer hafriyatını tamamladık, köprü ayakları ile birlikte çalışmalarımıza başladık. Trafik sirkülasyonunu da karşılıklı olarak projelendirip imza altına aldık. Akışta rastgele bir sorun yok, çalışmalarımız yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılacak.” tabirini kullandı.

Belediye Lideri Hilmi Alım ise “Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce ihale edilen Numune Hastanesi Köprülü Kavşak ve Üstgeçit inşaatında Bölge Müdürümüz ve grubu ile incelemelerde bulunuyoruz. Kentimizin kıymetli ulaşım projelerinden bir tanesi… Hastanenin de bölgeye gelmesi ile ağır bir trafik oluşuyordu. Tahlile kavuşturmak gayesiyle Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu proje ihale edilerek inşaat çalışmaları başladı. Bölge Müdürümüzün şahsında tüm gruba teşekkür ediyorum. Burada nimet-külfet istikrarı var. Projenin hayata geçmesi için muhakkak güzergâhların kapatılması gerekiyor. En süratli halde trafik akışının sağlanacağı formda planlama yapıldı. İnşaat sürecinde de birtakım aksamalar olabilir bu noktada hemşehrilerimizin anlayışına sığınıyoruz. Proje tamamlandığı vakit kesintisiz ulaşımı birlikte sağlamış olacağız. İyi olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz