Kargo kesimi, 2022 yılında e-ticaretten kaynaklı 4 milyar 787 milyon siparişi tüketicilerle buluşturdu. Bölüm, 2023 yılında 7 milyar 660 milyon e-alışveriş paketini dağıtmayı hedefliyor. E-ticaretteki büyüme trendinin değerli bileşeni olan kargo dalı, bu dönüşüme ahenk sağlayacak kısa ve orta vadedeki amaçlarını 2. Kargo, Kurye, Lojistik Tepesi ve Fuarı – PPSEde masaya yatıracak

Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD), e-ticaret bölümüyle büyüme ivmesi katlanan kargo dalının 2022 yılı sayılarını, 2023 beklentilerini ve bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Kargo, Kurye, Lojistik Tepesi ve Fuarı (Post & Parcel II. Summit & I. Expo – PPSE) hakkındaki değerli bilgileri açıkladı.

2022de e-alışveriş paketlerinin sayısı yüzde 43 arttı

E-ticaret hacimlerinde yaşanan süratli artışa gelecek yılların teknoloji ve inovasyon yatırımlarını öne çekerek karşılık verdiklerini açıklayan Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Lideri Fatih Önyol, “2022 yılında e-ticaretten kaynaklı sipariş adetlerimizde yüzde 43’lük bir artış yaşandı. Dal temsilcilerimiz 4 milyar 787 milyon siparişi tüketicilere inançla ve süratle teslim etti. E-ticarette 2023 yılında yüzde 60’lık hacim artışı beklentisi bulunuyor, biz de kargo bölümü olarak 7 milyar 660 milyon e-alışveriş paketini dağıtmayı hedefliyoruz. Süratli teslimatın giderek kıymet kazandığı kargo, kurye ve lojistik kesimi olarak otonom teknoloji yatırımlarımızı hızlandırdık. İnsan kaynağımıza da yatırım yapmaya devam ediyoruz. Kargo, kurye ve lojistik kesimi olarak tedarikçilerimizle birlikte ülke genelinde 1 milyon kişilik istihdam gücümüzü teknolojinin gücüyle birleştirerek tüketicilerin gereksinimlerine süratli karşılık vermeye hazırız” diye konuştu.

Kargo, Kurye, Lojistik Tepesi ve Fuarı’nda dalın maksatları mercek altına alınacak

E-ticaretin genel ticarete oranının 2022 yılında yüzde 18,6 olduğuna dikkat çeken Fatih Önyol, e-ticarette büyük oyuncuların yanı sıra KOBİ’lerin de yatırımlarının hızlandığını ve pazar hissesinin daha da artmasının beklendiğini söyledi. Yeni oyuncuların dala girişiyle beklentilerin de tekrar şekillendiğini söz eden Önyol, bu gelişmelere kesimimizin nasıl ahenk sağlaması gerektiğini 2. Kargo, Kurye, Lojistik Tepesi ve Fuarı – PPSE’de tartışacağız. PPSE’nin dalın gayelerinin tartışıldığı ve dal temsilcilerinin en son gelişmeler ve teknolojilerden haberdar olduğu bir platform olduğunu belirten Önyol, fuar alanının da ticari iş birlikleri için değerli fırsatlar sunduğunu aktardı. Önyol, bu yıl PPSE’de bölümün kısa ve orta vadedeki amaçlarına ulaşmak için ortak akılla neler yapabileceklerini de masaya yatıracaklarını açıkladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz