Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ve pasta imalathaneleri ve işletmelerini sıkı kontrole aldı. Bayramda vatandaşın ağzının tadı kaçmasın diye halk sıhhatinin korunması hedefiyle, pastane ve tatlıcıları mercek altına alan zabıta takımları, paklık ve hijyen şartları ile etiket denetimlerinin yanı sıra çalışanın şahsî bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama şartları açısından titiz bir kontrol gerçekleştirdi. 

Belediye Lideri Soner Çetin, Ramazan Bayramının yaklaşması münasebetiyle kontrollerin ağırlaştığını belirterek, Çukurovalıların huzur ve sağlıklı alış verişleri için nizamlı olarak yapılan denetimlerin bugünlerde sıklaştırıldığını, çat kapı yapılan kontrollerle tezgâhların, eserlerin, fırınların tek tek incelendiğini açıkladı. 

Çukurova Belediyesi bayram öncesi önlemlerini artırdı. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, ilçede büyük çaplı halk sıhhati kontrolleri gerçekleştirdi. Ramazan  Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların bayramı daha sağlıklı geçirmesi ve inançlı alışveriş yapabilmeleri için şekerleme, pasta ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik kontroller gerçekleştirildi. İşletme sahiplerinin ruhsatlarına, yangın tüplerine, hijyen dokümanlarına bakılarak düzeltilmesi gereken kısımlar hakkında  bilgilerinde verildiği denetimlerde, paklık ve hijyen şartları, işçinin ferdî bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama şartları, etiketlerin görünür halde yer alması, tezgahların durumları üzere açılardan titiz bir kontrolden geçirildi. Bayram öncesi tatlı ve şeker üzere bayram geleneğini yaşatan besinlerin üretimi ve satışını yapan işyerlerine yönelik uygulanan kontrolleri gören vatandaşlar, durumdan ötürü duydukları memnuniyeti zabıta takımlarına lisana getirerek, Çukurova Belediyesi’ne teşekkür etti. İncelemelerde takımlar hammadde kullanımından hijyen ortamına, sıhhat şartlarına kadar her şeyi titizlikle gözden geçirildi. Çat kapı yapılan kontrollerde tezgahlar, eserler, fırınlar tek tek incelendi. İşçinin de es geçilmediği denetimlerde genel paklık kurallarına bakıldı. Çukurova Belediyesi zabıta takımları vatandaşların sıhhati için kontrollere devam edeceğini belirterek, bayram müddetince de uygulamanın süreceğini açıkladı. Halk sıhhati her vakit öncelikleri olduğunu söyleyen Çukurova Belediyesi Lideri Soner Çetin, “Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla kontrolleri daha da artırdık.

Çukurovalıların ağzının tadı da, cüzdanlarının tadı da kaçmasın istiyoruz. Hemşerilerimizin keyifli ve huzurlu biçimde bayramı kutlaması için çalışmalarımıza orta vermeden devam edeceğiz” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz