Corendon Airlines, Tahtalı Run to Sky ile koşu tutkunlarını denizden gökyüzüne bulutların üzerine koşu tecrübesine davet ediyor 

Eşsiz tabiatı ve tarihi ile dünyanın en tanınan turizm ve kültür merkezlerinden biri olan Kemer, 5-6 Mayıs 2023 tarihlerinde 12 ülkeden 600 sporcuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da atletler, deniz düzeyinden bulutlara seyahat ederek birbirinden şiddetli 3 farklı etapta kıyasıya uğraş edecek. Dokuzuncu yılında Corendon Airlines isim sponsorluğunda, Merrell ana sponsorluğunda, Olympos Teleferik’in takviyeleriyle yüzlerce koşucu, Kemer’de tarihin ve vaktin içinde seyahate çıkarak bir kere daha unutulmaz bir tecrübe yaşayacak. 

Corendon Airlines’ın yanı sıra T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, T.C. Kemer Kaymakamlığı, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Beydağları Kıyı Ulusal Parkı ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky”ın co-sponsorları ise Olympos Teleferik, Akra Hotels, Züber Lezzetler, Viking Hotels, Shakespeare Coffee & Bistro, SPX, MEDIFIZ ve Ömür Hastaneleri olurken yarışın kurumsal partnerleri ise; Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) olarak sıralanıyor. Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky, turizmin başşehri Antalya’nın beğenilen turizm merkezlerinden Kemer’in eşsiz tabiatında deniz düzeyinden bulutlara düzenlenecek. 

Hikayesi, efsaneleri ve uğraş dozuyla bir yarıştan çok daha fazlası olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky boyunca Kemer Olbia Park’ta kurulan Expo alanı, iştirakçilere ve tüm spor tutkunlarına DJ performansları, sürpriz armağanlarla dolu Corendon Airlines Kağıt Uçak Yarışı ve Merrell aktiflik alanı şovlarıyla şenlik coşkusu yaratacak.

Katılımcılar 3 farklı etapta limitleri zorlayacak

“Sky Climber (Gökyüzüne Tırmananlar)” mottosu ile dokuzuncu defa dünyanın dört bir yanından koşu severleri  Kemer’in eşsiz coğrafyasında buluşturacak olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 12 ülkeden 600 sportmen 3 farklı etapta kendi limitlerini zorlayacak.

3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışların parkur uzaklıkları ise şu formda olacak: 

  • 65 K Berg Sky Race 
  • 27 K Tahtalı Run to Sky 
  • 12 K KemeRun

Berg Sky Race (BSR) 65 K

Türkiye’nin birinci Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’ın en uzun parkuru olan Berg Sky Race tam 65 kilometrelik uzunluğa sahip. Tahtalı Dağı etrafında koşularak, büyüleyici görünüm eşliğinde Tahtalı Dağı’nın tepesinde son bulacak olan parkur birebir vakitte Avrupa ve Türkiye’nin en şiddetli parkurlarından bir adedidir. Harika denizi, tabiat parkları ve çok daha ziyadesiyle Akdeniz’in gözdesi Kemer’de koşulan yarışta ise atletler, 4300 metre irtifa kazanacak.

Tahtalı Run to Sky (TRS) 27 K

Sporcular, Yunan mitolojisinde Zeus’un konutu olduğuna inanılan, heybetli manzarasıyla nefesleri kesen ve 2365 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağlarından biri olan Tahtalı Dağı’nın doruğuna, dünyanın en hoş 10 plajından biri olan Çıralı’dan  başlayarak ulaşacak. 27 kilometre uzunluğundaki parkur 2650 metre irtifaya sahip.

KemeRun (KMR) 12 K

Kemer kent merkezinden başlayan yarış 12 kilometre uzunluğu ile Kemer’in en hoş noktalarını keşfetme imkânı sunuyor. 7’de 70’e herkesin koşabileceği patika koşusu toplam 400 metre irtifa kazanımına sahiptir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz