Cildimizi sonbahara hazırlıyoruz - Elips Haber


Cildinizi arındırarak başlayın 

Yağ, ter, kum, güneş derken yaz ayları boyunca cildinizde kir, ölü deri birikimi olabilir ve gözenekleriniz tıkanabilir. Sonbahara cildinizi sıfırlayarak ve derinlemesine arındırarak başlayın. Profesyonel bakım desteklerinin yanında arındırıcı kil maskeleri, AHA-BHA maskeleri ve peeling serumlarından faydalanabilirsiniz.

Nemlendirmeyi unutmayın

Soğumaya başlayan havalarla birlikte cildinizin daha çok neme ihtiyacı olacak. Bu yüzden cildi yormayan ve kurutmayan temizleyicilere yönlenirken yaz ayları için daha hafif bir ürünle yeniledeğiniz nemlendiricinizi bir kenara bırakın ve daha yoğun bir formüle dönüş yapın.

Cilt bariyerinizi yenileyin

Güneş, deniz, klor, kum derken cildiniz yaz aylarında yıpanmış ve dengesini kaybetmiş olabilir. Bu yüzden cilt bariyerini onarmanız ve cildinizi şehir şartlarına karşı koruma altına almanız önemli. Bariyer yenileyici merhemler ve maskelerle uygulayacağınız ara bakımlarla cildinize destek olun.Skin fasting nedir?

Maskeleri atlamamak lazım

Siz dinlendiniz ama cildiniz yorgun. Cildi dengelemek, matlıktan kurtarmak ve cildi şarj edip canlılığını geri kazandırmak için enerji veren ve 360 derece bakım yapan;aşındırıcı değil, besleyici içeriklere sahip kokteyl maskeleri cilt bakım rutininize ekleyin.

Serumların etkisi

Her ne kadar güneş koruyucu kullansanız da yoğun güneşle buluşan ciltte istenmeyen lekelenmeler meydana gelebilir. Siz de bu şikayete sahipseniz leke bakımına yönelik bir bakım rutini oluşturun. Arbutin ve C vitamini serumlarıyla birlikte bakım maskeleri de kullanarak elinizi güçlendirin. Lekeler yoğunsa profesyonel bakımlara da başvurabilirsiniz.

Hangi mevsimde olursak olun güneş kremi sürmeyi unutmayın

Sonbahar geldi diye bikinilerinizle birlikte güneş koruyucunuzu da rafa kaldırmayın. Cildinizi dört mevsim boyunca güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Koruyucunuzu serbest radikallere ve şehirdeki çevresel etmenlere karşı da önlem alan formüllerle yenileyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz