İnegöl Belediyesi’nin Yenişehir Caddesi üzerinde bulunan Akpınar Kavşağında Ocak ayında başlattığı düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Lideri Alper Taban, “Yan kolların da asfaltlama çalışmalarını bir iki gün içerisinde tamamlayarak tüm sınırlarıyla kavşağı bayrama kadar hizmet açmayı hedefliyoruz” dedi.

İnegöl’ün daha evvel de pek çok kere gündeme gelen Yenişehir Caddesi üzerindeki Akpınar Kavşağında yaşanan problemlerin giderilmesi ismine Ocak ayında İnegöl Belediyesi tarafından çalışma başlatılmıştı. İnegöl Belediyesi’nin kavşakta başlattığı çalışmada sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi gruplarının sinyalizasyon montajlarını yaptığı, bir yandan da asfaltlama çalışmalarının sürdüğü bölgede, ortadaki dönel kavşak kaldırılarak akıllı kavşak modeline geçildi. Kozluca mevkiini OSB’ye bağlayan kavşağın yol akslarına uygun formda düzenlenmesi tamamlanırken, bu çalışma sırasında BOTAŞ’ta bölgedeki sınırlarını yenileyip güçlendirdi. Tıpkı anda altyapı çalışmaları da gerçekleşmiş oldu.

BAŞKAN TABAN ÇALIŞMALARDAKİ SON DURUMU YERİNDE GÖRDÜ

Yenişehir Caddesi üzerinde asfaltlama ve yol çizgileri de büyük ölçüde tamamlandı. Bölgede yan yolların düzenlenmesi ve asfalt çalışmaları ile sinyalizasyon montaj çalışmaları devam ediyor. Belediye Lideri Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte bölgede incelemelerde bulunarak çalışmaların son halini yerinde gördü ve bayram öncesi bölgenin tam manasıyla hazır hale geleceğini açıkladı. İnceleme sonrası açıklama yapan Lider Taban, “Akpınar kavşağında devam eden çalışmalarla ilgili son durumu yerinde görmek ve bilgilendirmek ismine buradayız. Bildiğiniz üzere İnegöl ve Alanyurt’u, münasebetiyle İnegöl ve Yenişehir’i birbirine bağlayan karayolunun üzerindeyiz. Bu karayolunda da bilhassa bulunduğumuz aksta sık sık yaşadığımız kazaları hepimiz hatırlıyoruz. Burada dönel kavşak yapısıyla çalışan bir kavşak yapısı vardı ve daima olarak kazalar yaşandığını daima birlikte görüyorduk” dedi.

KARAYOLU ULAŞIMA AÇILDI

Bölgede akıllı kavşak modelinin uygulandığını hatırlatan Lider Taban, “Burada Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmayla bir arada artık dönel kavşak modelinden sinyalizasyon kavşak uygulamasına geçiyoruz. Şu anda karayolundan geçişleri karşılıklı olarak verdik. Fakat öbür alt yollara geçişler şimdi açılmadı. Bunlarla ilgili de arkadaşlarımız son düzenlemeleri gerçekleştiriyorlar” açıklamalarında bulundu.

BAYRAMA HAZIR OLACAK

Yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler paylaşan Lider Taban, kavşağın bayrama kadar tamamlanacağını belirterek; “Burada yapılan düzenlemeyle bir arada orta refüjde küçültmeler gerçekleştirilerek sığınma cepleri ve toplamda 5 şeritli alan oluşturuldu. Akıllı kavşak modeli burada uygulanacak. Bu çalışma sırasında BOTAŞ çizgilerinin deplasesiyle ilgili de bir çalışma yapıldı. Bunlar da titizlikle tamamlandı. Çalışma alanında da toplamda 7300 m2’lik alanda asfalt uygulaması gerçekleşmiş oldu. 3300 m2 alanda da parke taşı ve bordür çalışmalarını tamamladık. İnşallah sinyalizasyonları da arkadaşlarımız bugün devreye alacaklar. Şu anda gördüğünüz üzere asfalt kaplaması ve yol çizgileri hazırlanmış durumda. En son yan kolların da asfaltlama çalışmalarını bir iki gün içerisinde tamamlayarak tüm sınırlarıyla bayrama kadar hizmet açmayı hedefliyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin de katkıları var burada. Büyükşehir Belediye Liderimiz ve takımına de teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız günlerde kullanmayı temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz