Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin; zorlukların birlik ve beraberlikle, dayanışma içerisinde aşılacağını belirterek, dayanışma hissinin en üst seviyeye çıktığı günlerin de bayramlar olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı hasebiyle ileti yayınlayan Lider Soner Çetin, ülkemizin son yıllarda problemli periyotlardan geçtiğini; evvel dünyayı olumsuz etkileyen pandeminin badireleri büyüttüğünü bu yıl da Adana’yı da etkileyen sarsıntı felaketinin hepimizi çok üzdüğünü belirterek, “Bütün bu düşünceler dayanışma ile aşılır. Zelzelenin yaralarını da birlik beraberlik ve dayanışma ile saracağız. Milletçe kutsal bir bayramı daha idrak etmekteyiz. Bayramlar kırgınlıkların unutulduğu; sevgi hürmet ve müsamaha hislerinin daha fazla hissedildiği günlerdir. Türkiye hem ekonomik hem de siyasi açıdan sıkıntı günler geçiriyor. Dilerim Ramazan Bayramı herkesin birbirini kucakladığı, kimsenin kimseyi fikrinden, etnik kökeninden ve inancından ötürü ötekileştirmediği günlere vesile olur” dedi.

Bayramlarda müsamaha ikliminin kendini gösterdiğini kaydeden Lider Soner Çetin, şöyle devam etti:

“Mübarek Ramazan Bayramı ülkemizde sevgi ve hürmet ortamının dalga dalga yayıldığı günlerin başlangıcı olsun. Toplumun her bölümünden beşerler birbirine güler yüzle yaklaşsın, ıstırapları ve gerginlikleri üzerinden atsın. İnanıyorum ki ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bu güç günleri atlatacak ve gelecek bayramlar daha huzurlu bir biçimde kutlanacaktır.”

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, “Bu hislerle tüm İslam Aleminin ve Türk Milletinin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, keyifli, huzurlu, barış hisleri içinde bir bayram diliyorum” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz