Zeki Aygün kimdir? Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün kimdir?


Zeki Aygün nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor Zeki Aygün’ün kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Zeki Aygün aratılıyor. Zeki Aygün, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Zeki Aygün’ün biyografisini haberimizde derledik… Zeki Aygün

Zeki Aygün,  22 Temmuz 1953’te Derince’de doğdu. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. 1979-1981 yılları arasında Türkiye’nin farklı illerinde kurulan fabrikalarda elektrik mühendisi olarak görev yaptı.


Ömer İslamoğlu kimdir? Kocaeli İtfaiye Daire Başkanı kimdir?

1981’de Derince’de kurduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. AK Parti Kocaeli teşkilatlarında; Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

TBMM’de 24, 25 ve 26. Dönem Kocaeli Milletvekili olarak görev yaptı. 3. ve 5. dönem AK Parti MKYK üyeliği görevinde bulundu. TBMM Çevre Komisyonu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonlarında yer aldı. Türkiye- Güney Kore Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı görevini yürüttü. Aygün, MÜSİAD Kocaeli Şubesi kurucularından olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz