Zafer Partisi’nin İstanbul’daki performansı şaşırttı! Detaylar burada!

0
4
Twitter

Türkiye’de seçim heyecanı yaşanıyor. Kritik gecede canlı bağlantılar ile vatandaşın sorularına yanıt arayan Haberler.com, ismi sıkça anılan Zafer Partisi İstanbul Adayı Azmi Karamahmutoğlu’na bağlandı. Azmi Karamahmutoğlu seçimle ilgili düşüncelerini paylaştı. Zafer Partisi 3. parti mi oldu? Zafer Partisi’nin oy aldığı sayı nedir? Azmi Karamahmutoğlu’nun İstanbul’da aldığı oy oranı ne kadar? İşte tüm detaylar…

ZAFER PARTİSİ 3. PARTİ Mİ OLDU?

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’yle ilgili ilk sonuçları Haberler.com YouTube kanalına konuk olarak değerlendiren Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu, partisinin İstanbul’da üçüncü sırada olduğunu belirterek medyanın sadece iki adayı açıkladığını dile getirdi. Karamahmutoğlu, “Sonuçları nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna “Bize ulaşan sandık sonuçlarına göre Zafer Partisi üçüncü sırada yer alıyor, ancak medya sadece 2 adayı göstermiş gibi gözüküyor çünkü seçim süreci başından itibaren 2 adaylı olarak sunuldu.” açıklamasında bulundu.

PARTİLERİN OY ORANLARINI CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

“AK PARTİ’NİN BU KADAR GERİLEYECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORDUM”

Karamahmutoğlu, “Seçim sonuçlarına ilişkin sizi şaşırtan bir durum var mı?” sorusuna karşılık olarak “AK Parti’nin gerileyeceğini bekliyordum ancak bu kadar büyük bir farkla gerileyeceğini tahmin etmiyordum. İktidar partisi, 2015 Haziran seçimlerinde yaşadığı mağlubiyetin ardından daha büyük bir yenilgi almış gibi görünüyor.” şeklinde konuştu.

Zafer Partisi 3. parti mi oldu? Zafer Partisi'nin oy sayısı ne kadar? Azmi Karamahmutoğlu'nun İstanbul'daki oy oranı kaç?

“İSTANBUL GENELİNDE ZAFER PARTİSİ OYLARI YÜZDE 4’LÜK BİR ORANA SAHİP”

Karamahmutoğlu, İstanbul genelinde Zafer Partisi’nin aldığı oyların yüzde 4 civarında olduğunu vurgulayarak, “İstanbul’da üçüncü sıradayız, seçmen tarafından anlaşıldık ve toplumun tüm kesimlerine ulaştık. Bu seçimden siyasi anlamda kazançlı çıktık.” dedi.

“YÜZDE 10’LARDA OY ALACAĞIMIZI DÜŞÜNMÜŞTÜK”

Karamahmutoğlu’na daha önce yüzde 8 ila 10 arasında oy alacaklarını söylediği hatırlatılınca, “O konuşmalarda aslında şunu belirtiyordum, 31 Mart seçimlerine giderken %8’lerde oy alacağımızı söylemiştik. Ancak seçmen davranışı bazen karşı olanın kazanmasından ziyade, diğer adaya gönülsüzce oy verme eğiliminde olabiliyor. Yani gerçekte oy oranımız %8 olsa da sandıktan bu oranda çıkmayacağımızı öngörüyorduk.” diye konuştu.

Azmi Karamahmutoğlu Zafer Partisi İstanbul Gündem Politika Dünya Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz