YSK Başkanı Ahmet Yener: 2024 Seçiminde Katılım Oranı Yüzde 78,11! Sonuçlar Açıklandı!

0
4
Twitter

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, tamamlanan yerel seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 2024 yerel seçimine katılım oranı ve oy kullanma sayısı hakkında detaylı bilgiler verdi.

2024 SEÇİMİNE KATILIM ORANI KAÇ?

YSK Başkanı Ahmet Yener, kesin olmayan sonuçlara göre CHP’nin 35, AK Parti’nin 24, DEM Parti’nin 10, MHP’nin 8 belediye kazandığını belirtti ve seçime katılım oranının yüzde 78.11 olduğunu açıkladı.

Yener, Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçlarına göre CHP’nin 14, AK Parti’nin 12, DEM Parti’nin 3 ve Yeniden Refah Partisi’nin 1 belediye başkanlığı kazandığını bildirdi.

Ahmet Yener ayrıca seçimlerin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve kesin sonuçların ilanı ile birlikte ıslak imzalı tutanakların internet sitesinde vatandaşların erişimine açılacağını belirtti. Siyasi partilerin kazandığı belediye başkanları sayısını da paylaştı.

SEÇİME KATILIM ORANI: YÜZDE 78,11

Yener’in açıklamalarına göre Mahalli İdareler Genel Seçimi’ne 34 siyasi parti katılmış ve seçimlere 61 milyon 441 bin 882 kayıtlı seçmen ile gidilmiştir. Büyükşehir belediye başkanlığı seçimine katılım oranı yüzde 78,11 olarak gerçekleşmiştir.

Ayrıca il belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlığı seçim sonuçları hakkında da detaylı bilgi veren Yener, seçimlerin huzur ve güven içinde sonuçlandığını vurguladı ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

3.Sayfa Gündem Politika Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz