Yeşim Garipoğlu Özen Kimdir


Yeşim Garipoğlu Özen Kimdir? Son dakika haberine göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, Yargıtay’a altı yeni üye seçti. Seçilen isimler arasında Yeşim Garipoğlu Özen de yer alıyor. Peki, Yeşim Garipoğlu kimdir? Yeşim Garipoğlu Özen kaç yaşında, nereli ve mesleği ne? İşte detaylar…

Yeşim Garipoğlu Özen, uzun yıllardır yargı sisteminde aktif bir şekilde görev yapmaktadır. HSK Genel Kurulu’nun Yargıtay’a seçtiği yeni üyeler arasında yer alan Özen’in, bu görevi ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netleşecektir.

Yeşim Garipoğlu Özen Kimdir

Yeşim Garipoğlu Özen, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Özen, 1993 yılında hakimlik mesleğine adım attı. Sırasıyla İstanbul, Konya, Tekirdağ, İzmir ve Aydın’da görev yapan Özen, 2011 yılında Yargıtay üyeliğine seçildi.

Ceza hukuku konusunda uzmanlaşmış Yeşim Garipoğlu Özen, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi’nde görev yapmaktadır. Özen’in uzmanlık alanı hakaret suçlarındaki özel tahrik halleri üzerinedir.

Yeşim Garipoğlu Özen’in uzmanlığı, yargı sistemimizde oldukça değerlidir. Özellikle, hakaret suçlarındaki özel tahrik halleri konusunda yaptığı çalışmalar, yargı kararlarında etkili olmuştur.

Özen, bu konuda kaleme aldığı “YARGITAY KARARLARI IŞIĞINDA HAKARET SUÇLARINDA ÖZEL TAHRİK HALLERİ (TCK m. 129)” adlı yayını ile de bilinmektedir. Bu yayın, 2021 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Yeşim Garipoğlu Özen’in, hakaret suçlarındaki özel tahrik halleri konusundaki uzmanlığı, yargı sisteminde bu konuda karar verenler için önemli bir kaynaktır. Özen’in çalışmaları, bu alanda daha adil ve doğru kararlar verilmesine katkı sağlamaktadır. Kişi hakkında Google’da bulunan bilgiler bu yöndedir eklemek veya çıkarmak istediğiniz detaylar için bizlere ulaşın.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Yeşim Garipoğlu Özen Kimdir İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz