Yerebatan Sarnıcı Müzesi nerede?  Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk ücretsiz mi?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını coşkuyla kutlamak ve İstanbul’un tarihî hazinelerini daha fazla insanla buluşturmak amacıyla özel bir kampanya düzenledi. Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan kampanya kapsamında yerli ziyaretçiler 2 Ekim itibarıyla 100 gün boyunca Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar ücretsiz ziyaret edebilecekler.

Yerebatan Sarnıcı Nerede?

Yerebatan Sarnıcı Eski İstanbul’un kalbi olarak adlandırılan İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde, Ayasofya’nın güneybatısında yer alıyor.

Müzeye toplu taşıma ile gitmek oldukça kolaydır. Kabataş-Bağcılar tramvay hattını kullanarak Sultanahmet durağında indikten sonra, müzeye kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.Bitcoin Safiye kimdir?

Radar İstanbul üzerinden alınan kodun gösterilmesi gerekiyor

Tarihinin en kapsamlı restorasyonuyla İBB Miras tarafından koruma altına alınan Yerebatan Sarnıcı; tarihin teknoloji ve sanatla buluştuğu 1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı; ziyaretçilerine İstanbul’un Fethi’ni yeniden yaşatan aynı zamanda dünyanın ilk tam panoramik müzesi ünvanına sahip Panorama 1453 Tarih Müzesi ile Türkiye’den ve Osmanlı coğrafyasından eserlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk’te geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için Radar İstanbul üzerinden alınan kodun girişte gösterilmesi gerekiyor.

Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk saat kaça kadar ücretsiz?

İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas, kampanyayla ilgili olarak; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan tam 100 yıl önce kurduğu Cumhuriyet’i yaşamanın ve yaşatmanın heyecanıyla müzelerimizde ücretsiz ziyaret kampanyası başlatıyoruz. İşletmemizdeki müzelerde geçerli olacak bu özel kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanından ve İstanbul’dan gelen misafirlerimizi tarihi ve kültürel bir yolculuğa davet ediyoruz. İstanbul’un zengin mirasını ve tarihini daha yakından tanıma fırsatı sunarak Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz