Vodafone, Ramazan Bayramı’nda müşterilerine bir kere daha özgürce ve doyasıya bağlantı kurmanın keyfini yaşattı. Vodafone’lular, 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 104 milyon SMS attı ve yaklaşık 47,5 milyon GB taşınabilir internet kullandı.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, bu yıl da Ramazan Bayramı’nda müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam etti. Türkiye genelinde 24,6 milyon mobil abonesi bulunan Vodafone’un Ramazan Bayramı mühletince gerçekleşen GSM trafiğine ait açıkladığı bilgilere nazaran, Vodafone’lular arife günü ve bayramı kapsayan toplam 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 104 milyon SMS attı ve yaklaşık 47,5 milyon GB taşınabilir internet kullandı.

Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, yaptığımız her işin kalbine müşterilerimizi koymaya devam ediyoruz. Bu anlayışla, her bayramda olduğu üzere bu Ramazan Bayramı’nda da müşterilerimizin kesintisiz irtibat gereksinimini karşıladık. Dijital teknolojiler sayesinde uzaklıkları ortadan kaldırarak müşterilerimizin bayram sevincini sevdikleriyle paylaşmasına yardımcı olduk. Müşterilerimiz bayram müddetince 1 milyar dakika, 104 milyon SMS ve yaklaşık 47,5 milyon GB taşınabilir internet kullanarak sevdikleriyle hasret giderdi. Bu vesileyle, herkesin geçmiş bayramını kutluyoruz.”

İnternet kullanımı geçen yıla nazaran %19 arttı

Ramazan Bayramı’nda özgürce ve doyasıya bağlantı kurmanın keyfini yaşayan Vodafone’luların taşınabilir internet kullanımı geçen yıla göre %19 arttı. Bayram tatilinde Vodafone müşterilerinin sesli ve imajlı görüşme sayısı 480 milyonu aştı. 

TOBi 2,6 milyonu aşkın sohbet gerçekleştirdi

Vodafone’un Yapay Zekâ tabanlı ferdî dijital asistanı TOBi 4 günde toplam 1,6 milyon tekil kullanıcıyla 2,6 milyonu aşkın sohbet gerçekleştirdi. Diğer yandan, Vodafone Yanımda’nın 7,8 milyon tekil kullanıcısı, bayram tatilinde uygulamaya yaklaşık 36,2 milyon kez giriş yaptı.

En ağır trafik İstanbul ve Ankara’da yaşandı

Vodafone’lular bayram boyunca Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan sevdikleriyle bol bol konuştu, mesajlaştı ve bilgi alışverişinde bulundu. Buna nazaran, bayram mühletince en çok konuşan 10 vilayet sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Samsun ve Kocaeli olurken, en çok taşınabilir internet kullanan vilayetler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Antalya, Adana, Konya, Kocaeli ve Mersin şeklinde sıralandı.

Yurtdışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone müşterilerinin en çok aradığı ülkeler Afganistan ve Almanya olurken, en çok SMS gönderilen ülkeler KKTC ve Almanya oldu.

Vodafone Red’liler ise tarifelerindeki fiyatsız yurtdışı arama ayrıcalığı sayesinde bayramda toplam 77 bin dakika fiyatsız görüştü.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz