Küresel teknoloji platformu Uber, Hatay’daki kent içi ulaşıma, taksi esnafına ve bölgedeki yardım çalışmalarına takviye olmak maksadıyla 18 Nisan 2023 Salı günü itibariyle uygulama üzerinden faaliyetlerine başlıyor.

Uber, sarsıntı bölgesine dayanak olmak gayesiyle çalışmalarına devam ediyor. Tüm Uber kullanıcıları 18 Nisan 2023 itibariyle Hatay’da Uber uygulaması üzerinden Uber Taksi çağırabilecekler. Taksi şoförleri Uber uygulaması üzerinden gerçekleşen seyahatler için Uber’e rastgele bir hizmet bedeli ödemiyor olacak. 

Uber Türkiye, İsrail, Malta CEO’su Neyran Bahadırlı, “Deprem bölgesini desteklemek maksadıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalara devam ediyoruz. Hatay’daki kent içi ulaşıma ve sarsıntı sonrası yardım çalışmalarına teknolojimiz ile katkı sağlamak emeliyle Hatay’da taksilerden hizmet bedeli almadan faaliyetlerimizi başlatıyoruz” dedi.

18 Nisan itibariyle tüm Uber kullanıcıları, Hatay’da inançlı bir seyahat için Uber Taksi çağırabilecekler. Uber, bölgedeki ulaşıma katkı sağlamak ve yardım çalışmalarını desteklemek için tüm kullanıcılarına sırf Hatay’da geçerli 70 TL’ye kadar bir (1) adet fiyatsız Uber Taksi seyahati ikram ediyor. Hatay’daki tüm Uber kullanıcıları MERHABAHATAY kodu ile fiyatsız seyahat imkanından faydalanabilirler.

Kullanıcılarının dakikalar içinde diledikleri yere ulaşmalarını sağlayan ulaşım teknolojisi platformu Uber, her seyahatte sigorta müdafaası, GPS üzerinden seyahat takip imkânı, şoför kalite denetim sistemi ve şoför ve yolcu puanlama sistemi ile her vakit yüksek güvenlik standartları sağlamayı hedefliyor.

Uber uygulaması nasıl çalışır

1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

2. Kentin rastgele bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve seyahatiniz için bir taksi çağırın.

3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve şoför ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

4. Uber uygulamasında Cüzdan sekmesindeki Promosyonlar kısmına MERHABAHATAY kodunu ekleyin, Uber Taksi çağırın ve 70 TL’ye kadar fiyatsız seyahatinizin keyfini çıkarın.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz