Tümgeneral Ahmet İbiş kimdir? - Elips HaberAdnan Özbal kimdir?

Kara Kuvvetleri Komutanlığından Tuğgeneral Ahmet İbiş, 2023 yılı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sonucunda Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan onayı ile tümgeneralliğe yükseltildi. Peki Tuğgeneral Ahmet İbiş kimdir? Konuyla ilgili ayrıntılar haberimizde… 

Ahmer İbiş önceki yıllarda, MSB Personel Genel Müdür Yardımcılığına 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgenerallik rütbesinden atanmıştı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 2023 yılı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general/amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluktan emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla karara bağlandı.

Bu kapsamda, 30 Ağustos 2023 tarihinden geçerli olmak üzere 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 63 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi. 24 general ve amiralin görev süreleri bir yıl, 365 albayın görev süreleri ise 2 yıl uzatıldı. 2 general yaş haddi nedeniyle 1 Eylül 2023’ten, 41 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2023’ten geçerli olarak emekliye sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz