Türkiye’de ve başka bölgelerde birçok başarılı çalışmaya imza atan Trend Micro’da üst seviye konumlara atanan yöneticilerin sayısı artıyor ve vazife alanları daha da genişletiliyor.

Son yıllarda süratli karar verme, esneklik ve baskı altında yüksek performans gösterme üzere özellikleri ile öne çıkarak dünya genelinde tercih edilen bir kesim haline gelen Türk yöneticiler global şirketlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Öteki taraftan ulusal ve milletlerarası birçok kuruluş çalışan sayısını azaltmayı ve küçülmeyi tercih ederken Trend Micro, büyümeye devam ediyor ve bu büyümede Türk yöneticilere güveniyor. Bu doğrultuda Türk yöneticilerin tecrübelerinden daha fazla faydalanmak isteyen Trend Micro geçtiğimiz aylarda Türkiye’de vazife yapan çeşitli yöneticilerin vazife alanlarını genişletmiş ve üst seviye durumlara getirmişti. Bu atamaların akabinde elde edilen muvaffakiyetler sonrasında Trend Micro, üç üst seviye atama daha gerçekleştirerek Türk yöneticilerin vazife alanını genişletti. 

Canan Dumanay, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Finans ve Kamu Kesimi İş Geliştirme Yöneticisi; Hasan Gültekin, Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü ve Yakup Börekcioğlu, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Finans ve Kamu Dalından Sorumlu Lider Yardımcısı misyonuna getirildi.

Türk yöneticileri tercih eden global şirketin sayısı her geçen gün artıyor

Ekonomik krizler ve öteki zorlukların üstesinden gelme konusunda başarılarıyla dikkat çeken Türk yöneticilerin global alanda yükselişi devam ediyor. Dünya genelinde önde gelen şirketlerde vazife yapan Türk yöneticilerin sayısı giderek artıyor. Bu durumun farkında olan Trend Micro, Türkiye ve öbür bölgelerde misyon yapan Türk yöneticilerin deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden faydalanmak için vazife alanlarını genişletmeye ve yeni durumlara atamaya devam ediyor. Trend Micro’daki Türk yöneticilerin yükselişinin önümüzdeki devirde de devam etmesi bekleniyor.

Canan Dumanay

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Canan Dumanay, çalışma hayatına 2011 yılında KoçSistem’de operasyon sorumlusu olarak başladı. 2014 yılında Mevcut Müşterilerden Sorumlu Satış Yöneticisi olarak Trend Micro ailesine katılan ve Satış Operasyonları Yöneticisi olarak vazifesine devam eden Dumanay, şu anda Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (AMEA) Sektörel Satış İş Geliştirme Yöneticisi olarak vazife yapıyor. 

Hasan Gültekin

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kısmını mezunu olan Hasan Gültekin, HP, Oracle Türkiye ve İsviçre’de, Intel Türkiye, Microsoft Türkiye ve Trend Micro’da yurtiçi ve yurtdışı satış alanlarında çeşitli yöneticilik misyonlarında bulundu. Trend Micro’dan evvel Blue Coat Systems’ta Ülke Müdürü olarak misyon alan Hasan Gültekin, 2018 yılında Türkiye ülke müdürü olarak Trend Micro ailesine katıldı. Gültekin, Trend Micro’da şu anda Akdeniz Ülkeleri (Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta) Bölge Müdürü olarak misyon yapıyor.

Yakup Börekcioğlu

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yakup Börekcioğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Elektrik Elektronik Bölümü’nden Yapay Zeka üzerine master derecesi aldı. İş hayatına 1993 yılında ASELSAN’da Üretim Kalite Güvenliği Bölümü’nde başlayan Börekcioğlu sonradan Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği durumunda misyon almistir. 2005 yılında Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak Sun Microsystems ailesine katilmiş ve ileriki devirlerde Sektörel Satış Müdürlüğü vazifesini üstlendi. 2010 yılında yine yapılanan Vmware grubuna Türkiye Satış Müdürü olarak katıldı, şirketin Türkiye’deki Pazar hissesinin büyütülmesi, kurumsal bulut ve servis sağlayıcıların bulut altyapılarının kurulması için gereken tüm çalışmalardan sorumlu olarak takımı ile misyon yaptı. 

Kasım 2012’de Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü olarak vazifeye başlayan Börekcioğlu, 2018 yılında Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Bölge Lideri olarak Dubai merkezde yeni vazifesine terfi etti. 2020 yılı Temmuz ayı itibariyle Börekcioğlu’nun sorumlu olduğu bölgeler genişletilerek Rusya federasyonu ve Türki Cumhuriyetler de eklendi. 

Son olarak Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail, Rusya Federasyonu ve Türki Cumhuriyetler Bölge Lideri vazifesini üstlenen Börekcioğlu, şu anda Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (AMEA) Finans ve Kamu Sektörel Satıştan Sorumlu Lider Yardımcısı olarak vazife yapıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz