Teknofest Teknoloji Müsabakaları kapsamında Savaşan İHA Yarışması’nda Kocaeli Büyükşehir tarafından kurulan E-Gençlik grubu büyük muvaffakiyet elde etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ulusal Teknoloji Atılımına katkı sunmak ve kenti bir teknoloji üssü haline getirmek gayesiyle kurulan E-Gençlik Teknoloji Atölyelerinde yetişen öğrenciler başarılarıyla dikkat çekiyor. Bu kapsamda Bursa’da gerçekleşen Teknofest Teknoloji Yarışları çerçevesinde Savaşan İHA Yarışına katılan CİCİ KUŞ RC Ekibi birinci kere kamikaze misyonunu başaran 2 ekipten biri oldu.

 

TÜRKİYE İKİNCİSİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi bünyesinde oluşturulmuş E-Gençlik Teknoloji Atölyeleri çatısı altında; Ulaşım, 3D Modül Basımı ve Gereç Temini noktalarında desteklediği CİCİ KUŞ RC Grubu, Teknofest Savaşan İnsansız Hava Aracı yarışına katılarak bu sene birinci kez kamikaze vazifesini başaran iki gruptan biri oldu. Genel puan sıralamasında TEKNOFEST Türkiye ikincisi olan ekibimiz, otonom iniş-kalkış ve seyir vazifeleriyle birlikte kamikaze misyonunu de yaparak müsabakayı muvaffakiyetle tamamladı. Cici Kuş RC Savaşan İHA Kadromuz, birinci sefer katıldıkları yarıştan dereceyle dönmüş oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz