Süleyman Salih Zoroğlu kimdir? - Elips Haber


Süleyman Salih Zoroğlu kimdir? Süleyman Salih Zoroğlu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Süleyman Salih Zoroğlu’nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Süleyman Salih Zoroğlu kimdir? Süleyman Salih Zoroğlu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Süleyman Salih Zoroğlu’nun biyografisini haberimizde derledik…

Süleyman Salih Zoroğlu kimdir?

Çocuk ve Ergen Sağlığı Uzmanı olan Sahil Zoroğlu, Tıp eğitimini 1986-1992 yılları arasında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1993-1997 yılları arasında aynı fakültede uzmanlığımı sürdürdü. Çocuk ve ergenlerde dissosiyatif bozukluklar, çocukluk çağı travmaları, çocuk istismarı ve ihmali ana ilgi alanları oldu. Uzmanlık tezi çocuk ve ergenlerde dissosiyatif belirtilerin taranmasında kullanılan bazı ölçeklerin Türkçeye uyarlanması ve çocuk ve ergenlerde dissosiyatif belirtilerin değerlendirilmesi üzerineydi.

1999-2006 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nı kurdu ve bölüm başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında Doçent oldu. 2007 yılında daha önce çalıştığı kurum olan İstanbul Tıp Fakültesi’ne Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda Doçent olarak döndü. 2010 yılında Profesör rütbesine yükseldi. 2011-2016 yılları arasında bölüm başkanlığı görevini yürüttü. 2021 yılında SCI-E indeksinde Çocuk Psikiyatrisi alanındaki yayın ve atıf sıralamasında birinci sırada yer aldı. SCI dergilerinde 100’den fazla alıntı yapılan 13 yayınlanmış makalesi vardır. Toplam atıf sayısı 4.000’in üzerindedir.Ezgizem kimdir? Ezgi Gizem Akdoğan kimdir?

Dissosiyatif bozukluklar, travma, otizm, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, çocuk psikiyatrisinde ilaç kullanımı gibi çeşitli alanlarda çok sayıda araştırma yaptı.

Zoroğlu, çocuk hastalarına uyuşturucu ilaç verip manipüle ederek ailelerini tecavüzle suçlattığı iddiasıyla tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz