Skin cycling nedir? - Elips Haber


Dermatolog Dr. Whitney Bowe tarafından popüler hale getirilen skin cycling, aşırı eksfoliasyon sonucu cildin pul pul dökülmesinin önüne geçerek cilt bariyerinin iyileşmesine katkıda bulunuyor. Sadece akşamları uygulanan bu yöntemde adım adım şu şekilde hareket etmeniz öneriliyor;

– Birinci gece cildinizi her zamanki gibi temizleyip hafifçe kuruttuktan sonra peeling uyguluyorsunuz. Burada seçtiğiniz ürünün içerisinde yer alan tanelerin cilde zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız. Ardından ise nemlendiricinizle rutininizi tamamlayabilirsiniz.

– Başlangıç ve final adımı aynı olmakla birlikte, ikinci akşam cildinize peeling yerine retinol ya da retinoid uygulamanız öneriliyor.

– Üçüncü ve dördüncü akşamda da cildi tamamen nemlendirmeye ve onarmaya odaklanabilirsiniz. Yani nazik bir temizleyici, ardından hyaluronik asit serumu ve nemlendirici uygulamanız yeterli.Cildimizi sonbahara hazırlıyoruz

– Beşinci gece ise yeniden en başa dönerek skin cycling döngüsünü devam ettirmeniz gerekiyor.

Skin cycling yaparken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle cilt tipinizi öğrenmeli, uygun ürün seçmeli ve ardından biraz zaman tanıyarak faydalarını gözlemlemelisiniz. Ardından ise yaz ya da kış fark etmeksizin gündüz dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanmayı es geçmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz