En Unutulmaz 10 Film Önerisi

Tarihin en iyi 10 filmi hangisi? İzlenebilecek en iyi film önerileri hangisi? - En çok akılda kalan 10 film tavsiyesi, klasik haline gelmiş olan film yapımları içerisinden yapılır. En unutulmaz 10 film önerisi arasında yer alan, Esaretin Bedeli, Baba 2, Piyanist, Yeşil Yol, 3 Ahmak, Akıl Oyunları, Gladyatör, Dövüş Kulübü, Cesur Yürek, Leon hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

04 Şubat 2020 Salı 09:45
En Unutulmaz 10 Film Önerisi

En çok akılda kalan 10 film tavsiyesi, klasik haline gelmiş olan film yapımları içerisinden yapılır. En unutulmaz 10 film önerisi arasında yer alan, Esaretin Bedeli, Baba 2, Piyanist, Yeşil Yol, 3 Ahmak, Akıl Oyunları, Gladyatör, Dövüş Kulübü, Cesur Yürek, Leon hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.


Esaretin Bedeli Film Önerisi

Esaretin Bedeli film tavsiyesi, filmin aldığı çok sayıda ödül ve başarıya bağlı olarak yapılır. Suçsuz olduğu halde hapishanede 20 yılını geçiren ana karakterin, becerileri sayesinde hapishane müdürünün işlerini takibe başlaması, filmin ana temasıdır. Hapishane hayatına ayak uyduran suçsuz karakterin başından geçen olay örgüsü seyircilere aktarılır. Filmin başrollerinde, Morgan Freeman, Tim Robbins bulunurken, film 1994 yılında dram temasında vizyona girmiştir.


Baba 2 Film Önerisi

Baba 2 film tavsiyesi, ABD ulusal film arşivi ile koruma altına alınmış olması ve 6 farklı ödüle uygun bulunmuş olması koşullarına bağlı olarak yapılır. Serinin ikinci filmi, Michael Corleone adlı ana karakterin mafya dünyasında kazandığı yeri ve bu yerle ailesinin tehlike altına girmesini konu alır. Sicilya’dan Amerika’ya giden ana karakter, ilk seri filmine göre daha gaddar ve acımasız bir karaktere sahip olur. Filmin başrollerinde, Marlon Brando, Al Pacino, James Caan yer alırken, film 1990 yılında vizyona giriş yapar.


Piyanist Film Önerisi

Piyanist film tavsiyesi, filmin arşivlik film yapımları arasında yer almasına ve etkileyici hikayeye sahip olasına bağlı olarak gerçekleşir. Hitler’in Yahudileri toplama kamplarına aldığı dönemde Yahudi olan bir piyanistin, kampa gitmekten kurtulması ile başlayan olay örgüsü, izleyenlere aktarılır. Başarılı dram filminin başrollerinde, Adrian Brody, Thomas Kretschmann bulunurken, film 2002 yılında vizyona girmiştir.


Yeşil Yol Film Önerisi

Yeşil Yol film tavsiyesi, filmde yer alan yüksek performanslı oyunculuk detaylarına ve muhteşem film konusuna bağlı olarak gerçekleşir. Film konusu, hapishanede idam mahkumlarının infazından sorumlu olan gardiyan Paul Edgecomb ile mahkum Joon Coffey arasında geçen hikayeyi içerir. Joon, küçük bir kızı öldürmekle suçlanmakta olsa da oldukça nazik ve kibar bir karaktere sahiptir. Mahkumun doğa üstü güçlere sahip olduğunu gözlemleyen Paul, bu konuda hapishaneyi ikna etmeye çalışır. İdam öncesi 1 mil uzunluğunda yeşil yoldan yürüyen mahkumların hikayesine değinen film, 1999 yılında vizona girmiştir. En unutulmaz 10 film önerisi içinde olan Yeşil Yol’un başrollerinde ise, Tom Hanks, Michael Clarke ve David Morse bulunur.


3 Ahmak Film Önerisi

3 Ahmak film tavsiyesi, en yüksek gösterim gişesini elde eden film olmasına bağlı olarak gerçekleşir. Dram ve komedinin harmanlığı filmde, 3 yakın arkadaşın başından geçen olaylar, eğitim sistemine ilişkin eleştirel yaklaşım ile aktarılır. Aamir Khan’ın ana karakteri canlandırdığı filmde, eğitimin bir yarış olmadığına değinilirken, en yüksek gişe elde edilmiştir. Film, 2009 yılında vizyona sunulmuştur.


Akıl Oyunları Film Önerisi

Akıl Oyunları film tavsiyesi, filmin gelmiş geçmiş en iyi dram temalı biyografi hikayesini içermesi sebebi ile yapılır. Dahi olan ve matematik ile ilgilenen John Nash karakterinin, matematik eğitimi verdiği sırada şizofren olduğunu öğrenmesi ve bunu kabul etmeyişi filmin konusunda aktarılır. Dahilik ve delilik arasında ince bir çizgide olan ana karakterin yaşadığı olay örgüsü, izleyicilere aktarılır. Filmin başrollerinde, Russel Crowe, Jennifer Connelly, Josh Lucas yer alırken, film 2001 yılında vizyona girmiştir.


Gladyatör Film Önerisi

Gladyatör film tavsiyesi, filmde tüm temaların mükemmel şekilde bir arada harmanlanış olmasına bağlı olarak yapılır. Gladyatör filmi, Roma İmparatorluğu başarılı komutanı olan Maximus’un savaş dönmesi sırasında, ailesinin katledildiğini öğrenmesi ile başlar. Olay sonrası, gladyatörler arasına sürgün edilen komutanın başından geçen olay örgüsü ve mücadelesi film ile seyircilere aktarılır. Filmin başrolünde Ruseel Crowe yer alırken, film 200 yılında vizyona sunulmuştur.


Dövüş Kulübü Film Önerisi

Dövüş Kulübü film tavsiyesi, filmin kaliteli kadrosu ve çarpıcı konusu sebebi ile yapılır. Filmin ana karakteri olan Tyler, uykusuzluk problemi üzerine doktora giderek terapi guruplarına dahil olur. İlerleyen zamanlarda onunla aynı ortak noktaları taşıyan kişilerin mesihi halini alır. Karaktere ilişkin ilginç ayrıntıları ele alan dram filmi, 1999 yılı yapımıdır. Başrollerde, Brad Pitt, Edward Norton ve Meat Loaf yer alır.


Cesur Yürek Film Önerisi

Cesur Yürek film tavsiyesi, izleyenleri derinden etkileyen öğelere sahip olması sebebi ile yapılır. İngiliz zulmüne son vermek isteyen İskoç bir adamın hikayesini konu alan filmdir. Filmde yer alan William karakteri karısının İngilizler tarafından kaçırılması ile özgürlük mücadelesi vermeye karar veriri. Bu karar sonrası yaşanılanların aktarıldığı film, 1995 yılında vizyona girer. Başrollerde, Mel Gibson ve Sophie Marceau yer alır.


Leon Film Önerisi

Leon film tavsiyesi, Leon filminin bir klasik olması sebebi ile yapılır. Uyuşturucu mafyası tarafından ailesi katledilen Mathilda’ya, Leon isimli soğukkanlı seri katil karakterinin sahip çıkması, filmin ana temasıdır. İki karakter arasında yaşanılan olayların izleyici aktarıldığı yapım gerilim ve dram dallarında çekilir. En unutulmaz 10 film önerisi içinde olan Leon’un başrollerini, Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman paylaşır. Film, 1994 yapımları arasında yer alır.

OkutanHaber.com / Bu içeriği aktif kaynak göstermek koşulu ile paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.