Sevda Dedeman kimdir? - Elips Haber


Sevda Dedeman kimdir? Sevda Dedeman nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Sevda Dedeman’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Sevda Dedeman kimdir? Sevda Dedeman kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Sevda Dedeman’ın biyografisini haberimizde derledik…

Sevda Dedeman kimdir?

Sevda Dedeman, 1954 yılında Ankara’da doğdu. Babası eski bakanlardan Nihat Erim, annesi ise gazeteci ve yazar Güzin Erim’dir. Sevda Dedeman, TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde eğitim gördü. 1976 yılında Murat Dedeman ile evlendi. Bu evlilikten iki çocukları oldu: Rana Dedeman Erten ve Aliya Dedeman.

Sevda Dedeman, iş hayatına 1980 yılında Dedeman Holding bünyesinde başladı. Şirketin turizm sektöründeki faaliyetlerinde önemli rol oynadı. 1990 yılında Dedeman Otelleri’nin genel müdürü oldu. 2008 yılında ise Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı seçildi.

Murat Dedeman’ın 2019 yılında vefatı üzerine Sevda Dedeman, Dedeman Holdingden hakkı olanı aldı. 

Şarkıcı İrem Derici ve sosyetik isim Sevda Dedeman’ın lüks bir klinikte fiziksel boyuta ulaşan kavgaya girdikleri iddia edildi. Sabah’tan Bülent Cankurt’un haberine göre Sevda Dedeman ve İrem Derici, Nişantaşı’ndaki klinikte sözlü olarak başladıkları tartışmaya fiziki olarak devam etti.

Habere göre, tartışma esnasında birbirine saldıran ikili muayenehaneyi birbirine kattı. Klinik sekreterinin, kavga esnasında kafasına saksı isabet ettiği ve hastaneye kaldırıldığı da öne sürüldü.Özlem Türay kimdir?

Teşvikiye Karakolu’nda bittiği iddia edilen kavganın ardından, ikilinin önce birbirinden şikayetçi olduğu, sonra da barışma kararı aldıkları belirtildi.

Ünlü şarkıcı Derici, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, kavga iddiasını yalanladı. Derici, ‘’12 senedir çok uydurma haber gördüm de bu kadar da görmedim’’ dedi.

Derici, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘’Bugün de böyle bir deliliğe uyandım. Beyefendi siz hasta mısınız? 12 senedir çok uydurma haber gördüm de bu kadarını görmedim. Size yazıklar olsun, maalesef mahkemede çok büyük kapışacağız. Vazolar, karakollar abi ne yaşıyorsunuz siz? Gram utanmanız da yok, şu kadar yıldır tanıdığınız Özgür Aras’ı (basın danışmanı) bile arayıp var mı doğruluk payı diye sormuyorsunuz bile. Sevda Hanım’ı da bu muazzam kurgu haberinizle tanımış oldum bu arada merhabalar Sevda Hanım. Size de sabah sabah kolay gelsin bu muazzam haberle.’’

Sevda Dedeman’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz