Şebnem Paker kimdir? - Elips Haber
Tom Hanks kimdir?

Şebnem Paker kimdir? Şebnem Paker nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Şebnem Paker’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Şebnem Paker kimdir? Şebnem Paker kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Şebnem Paker’in biyografisini haberimizde derledik…

Şebnem Paker kimdir?

Şebnem Paker20 Temmuz 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümünde eğitim gördü. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümünü kazanan Paker, aynı yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nın Türkiye elemelerini “Beşinci Mevsim” adlı parça ile kazanarak ülkeyi temsil etme hakkını elde etti ve Oslo’daki yarışmada on ikinci oldu. 1997 yılında ulusal elemelere Grup Etnik ile birlikte, müziği Levent Çoker’e, sözleri Mehtap Alnıtemiz’e ait olan “Dinle” adlı parça ile katılarak yeniden birinci oldu, Dublin’de yapılan yarışmada ise üçüncü oldu. “Dinle”, sanatçının 22 Temmuz 1997 tarihli ilk ve tek albümüne adını verdi.

Türkiye’yi temsil etti

1998 yılında TRT’nin düzenlediği ulusal finalde bir kez daha yarışarak her geçen sene Eurovision’da daha başarılı bir sonuç elde etme düşüncesini dile getirdi. Ancak kullandığı etnik Türk enstrümanları ile bezeli ve hareketli ezgisi ile Avrupalı dinleyicilerin de ilgisini çekebileceği düşünülen “Çal” isimli parçayla hedeflediği başarıyı elde edemeyerek temsil etme hakkını kazanamadı; jüriden en yüksek oyu alan Tarkan Tüzmen’in seslendirdiği “Unutamazsın” adlı şarkı ile yarışmada Türkiye’yi temsil etti.

Müzik öğretmenliğine devam ediyor

 Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumlarında 4 sene görev aldıktan sonra, 2004’ten beri müzik öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2018’e dek Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde, 2018 yılından itibaren Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesinde müzik öğretmenliğine devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz