• Schneider Electric, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Ağı (UN SDSN) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen “Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İklim Seferberliği Eğitimi” 250 öğretmen ile 25 Nisan günü açılış oturumu ile başladı. 
  • Öğretmenlerin sürdürülebilirlik ajandası hakkında farkındalık kazanması ve yenilikçi bir yaklaşımla bu mevzuyu eğitim süreçlerine taşıması için tasarlanan eğitimlere Schneider Electric global arenadaki tecrübesiyle katkı sunuyor.

Enerji idaresi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Ağı (UN SDSN) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğinde öğretmenleri sürdürülebilirlik alanında geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen “Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri ve İklim Seferberliği Eğitimi” için 500’ün üzerinde yapılan müracaat sonucu tüm Türkiye’den 250 birinci, orta ve lise öğretmeni eğitime 25 Nisan günü açılış oturumu ile başladı ve 30 Mayıs tarihe kadar ağır bir program ile devam edecek.

Küresel çapta bir Tesir Başkanı olarak tanınan Schneider Electric bu iş birliği ile sürdürülebilirlik alanındaki tecrübesi ve yetkinliğini Türkiye’nin eğitimcileri ile buluşturuyor ve bu alandaki gelişime değerli bir katkı sunuyor. 

“Öğretmenler 2030” K12 okullarında vazife yapan öğretmenlere sürdürülebilirlik hakkında farkındalık kazanmaları ve elde ettikleri bilgileri öğrencileri ve meslektaşlarıyla paylaşarak bu farkındalığı eğitim sistemine taşımaları için tasarlandı. Gelecek jenerasyonların sürdürülebilirlik, iklim krizi ve güç verimliliği alanlarında bilinçlendirilmesini hedefleyen eğitim, 250 iştirakçi ile Boğaziçi üniversitesi eğitmenleri tarafından online olarak gerçekleştirilecek. Eğitim boyunca Birleşmiş Milletler 2030 gündemi, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve sürdürülebilir kalkınma için eğitim kavramları yeni örnekler, ders planları ve sınıf uygulamaları kapsamında ele alınacak. Sınıf uygulamaları ile öğrencilerin tahlile odaklanarak, yaratıcılık ve girişimciliğini geliştirecek faaliyetler aktarılacak.

25 Nisan – 30 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitimlerin %80’ine iştirak gösteren öğretmenler, “Schneider Electric – BÜYEM – UN SDSN Türkiye Öğretmenler 2030: Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İklim Seferberliği Eğitimi İştirak Belgesi” almaya hak kazanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz