Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntıların akabinde bölgeye yardımlarını aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, Gaziantep İslahiye’de inşa ettiği 100 hanelik prefabrik konutlarda kullanılacak eşyaları bölgeye gönderiyor. Konutların imalinde son basamağa gelindiği belirten Lider Mustafa Dündar, prefabrik konutları kısa müddette depremzede vatandaşlara teslim etmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Osmangazi Belediyesi, asrın felaketinin yaşandığı bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde harekete geçen Osmangazi Belediyesi, tüm imkânlarıyla sarsıntı bölgesinde büyük uğraş sergiliyor. Arama kurtarma, paklık ve ilaçlama çalışmalarının yanı sıra Gaziantep İslahiye’de 15 bin metrekare alan üzerine 100 hanelik prefabrik kent kuran Osmangazi Belediyesi, bölgenin gereksinimlerine nazaran materyal ve eşya yardımını da sürdürüyor.

Küçükbalıklı Mahalle Muhtarı Cemil Aksu’nun öncülüğünde hayırseverlerin takviyesiyle alınan set üstü ocaklar, Osmangazi Belediyesi tarafından İslahiye’ye gönderildi. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, 100 hanelik prefabrik konutların üretiminin süratli bir biçimde devam ettiğini belirterek, “Depremlerin yaşandığı birinci günden itibaren bölgeye yardımlarımızı sürdürüyoruz. Arama kurtarma, enkaz kaldırma, paklık ve ilaçlama çalışmalarının yanında İslahiye’ye 100 hanelik Osmangazi Mahallesi kuruyoruz. Konutların inşaası bitme basamağına geldi. Konutların tefrişatları yapılmaya başlandı. Bayramdan sonra inşallah vatandaşlarımız bu konutlara yerleşecek. Muhtaçlık olan mobilya, beyaz eşya üzere eşyaları da bölgeye gönderiyoruz. Küçükbalıklı Mahalle Muhtarımız öncülüğünde alınan set üstü ocaklar prefabrik konutlarda kullanılmak üzere İslahiye’ye gönderildi. Zelzele bölgesine yardımlarımız gereksinimlere nazaran aralıksız devam edecek.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz