Kristal İndigo Çocuk Nedir?

İndigo çocuklar özel ve sıra dışı yeteneklere sahip çocuklar olarak adlandırılmaktadır. Yaşıtlarına göre daha gelişmiş bir zeka yapısına ve becerilere sahip olan indigo çocukların toplum içerisinde fark edilmemesi imkansızdır. Nancy Ann Tappe tarafından 1970 yıllarında ortaya çıkan indigo fikri başka bilim adamları tarafından da desteklenerek geliştirilmiştir.

23 Şubat 2020 Pazar 20:17
Kristal İndigo Çocuk Nedir?

İndigo çocuklar özel ve sıra dışı yeteneklere sahip çocuklar olarak adlandırılmaktadır. Yaşıtlarına göre daha gelişmiş bir zeka yapısına ve becerilere sahip olan indigo çocukların toplum içerisinde fark edilmemesi imkansızdır. Nancy Ann Tappe tarafından 1970 yıllarında ortaya çıkan indigo fikri başka bilim adamları tarafından da desteklenerek geliştirilmiştir.

İndigo çocuk kavramı 1990 yıllarında ise iyice gelişim göstererek inançlar oluşturulmuştur. İndigo çocuklar gerek konuşmaları gerekse hareketleri ile yaş gruplarından ayrılırlar. Bilge insanların okuduğu kitapları okumaktan zevk alırlar felsefe ve bilime karşı ilgili ve beceri sahibidirler. Onların yaşıtlarında göre empati sahibi ve yaratıcı olmaları insan doğasının nirvanası olarak görülmektedir.

İNDİGO ÇOCUKLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR? ÇOCUĞUNUZDA İNDİGO BELİRTİLERİ VAR MIDIR?

Asil davranışları ve kibirli yapıları ile yaşıtları arasında büyümüş küçülmüş olarak gözükürler. Yetişkin bir bireyin davranışları gibi davranışlar sergilerler.
Kendi değerlerinin farkındadırlar bu durum onlarda diğer insanları küçük görmeye iter. İndigo çocuklarda kendini beğenmişlik kolay fark edilmektedir.
Mutlak otoritenin kabulünde zorluklar yaşarlar. Otoriteye karşı çıkarlar.

Kurallara uymak istemezler. Sıra beklemek, belirlenmiş düzene uymak gibi davranışları istemezler.

Ritüeller ve programa sahip olmayan davranışlarda hayal kırıklığına uğrarlar. Bu gibi durumlar İndigo çocukların kendilerini kötü hissetmelerine ve karışıklığa sebep olur
İhtiyaçlarını söylemekten çekinmezler. Toplumda eksik gördükleri ve kendilerinde olmasını istedikleri her türlü ihtiyacı dile getirebilirler. İndigo çocukların yaş gruplarına göre istekleri daha farklı boyutlarda olabilmektedir. Son derece duyarlı ve yaşam amaçlarına yönelik şekilde yaşarlar. Bu yaşamı sürdürürken de çevresinde olan her şeyin onların kontrolünde olmasını talep ederler.

Mizaçları, zihinsel ve duygusal yapıları tamamen farklıdır.

İnançları diğer tüm insanlar gibi farklılık gösterebilmektedir. İnançlarını savunurken pek çok insanın akıl edemeyeceği noktalara değinmeyi tercih ederler.

KRİSTAL ÇOCUK NEDİR?

İndigo çocukların bir üst seviyesi olan kristal çocukları fark etmesi oldukça kolaydır. Kristal çocuklar İndigo çocukların çığır açtığı yoldan devam ede çocuklar olarak nitelendirilebilirler. Kristal çocuklarda fark edeceğiniz ilk şey çok farklı özellikleri ve yüksek görevlerinin olmasıdır.

Gözleri iri, nüfus eden ve bilgelikle sizlere bakan gözlerdir. Anlamlı bakışları sebebiyle size bakarken hipnoz olduğunuzu hissedebilirsiniz. İndigo çocukların hırçın yapısının aksine kristal çocuklarda sakinlik göze çarpmaktadır.

Mutlu, sevinçli ve paylaşımcılardır.

ÇOCUĞUNUZ KRİSTAL ÇOCUK MUDUR? KRİSTAL ÇOCUKLARIN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Gözleri yoğun ve dikkatli bakışlara sahiptir.

Son derece mutlu, sevecen ve yardımseverlerdir.

Çoğunlukla konuşma zamanlarından sonra konuşmaya başlarlar.

Müziğe yetenekleri vardır konuşmaya başlamadan önce şarkı söylemeye başlayan kristal çocuklar mevcuttur.

Otizmli ve Asperger tanısı koyulan Kristal çocuklar vardır. Bu durum tamamen bilinçsiz insanlar tarafından ortaya koyulmaktadır.

İletişim kurmak ve kendilerini ifade etmek için kendi alfabelerini ve işaret dillerini kullanırlar.

Sakin ve şefkatli davranışları vardır.

Çevrelerinde olan her şeye karşı oldukça duyarlıdırlar ve empati kurma yetenekleri yetişkin bir bireye göre bile oldukça fazladır.

Doğaya ve hayvanlara karşı özel ilgileri vardır.

Kristal ve kayalar ile çok ilgili oldukları için Kristal çocuklar olarak adlandırılırlar.

Vejetaryen yemekleri tercih ederler ve sıklıkla meyve tüketirler.

Melek, ruh gibi konulardan çok sık bahsederler. Geçmiş yaşam anılarını sıklıkla belirtirler.

Kristal çocukların tanısı bilimsel olarak açıklanamadığı için otizmli çocuklar olarak adlandırıldıkları olmuştur. Bu gibi durumlarda çocuğunuzdaki potansiyeli yine siz ebeveynler anlamalısınız. Yeteneklerine uygun eğitim ile potansiyelini iyi yönde kullanmak sizin ellerinizdedir. Bilinçli ebeveynler olmak ve çocuğunuzu yönlendirmek kristal çocukların faydalı bireyler olması için oldukça önemlidir.

OkutanHaber.com / Bu içeriği aktif kaynak göstermek koşulu ile paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.