PUBG MOBILE Türkiye Bahar Dönemi Lig Aşaması’ndan çıkan ekipler bu hafta sonu düzenlenen finallerde PMPL Avrupa Şampiyonası’na yükselen birinci 8 grup olmak için kıyasıya gayret edecek.

Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından PUBG MOBILE’ın Türkiye’deki espor takviminde 2023 PMPL (Pro League) Türkiye Bahar Dönemi lig etabı sona erdi. 20 Mart – 23 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşen lig basamağında Türkiye’nin en uygun 20 kadrosu ortasından S2G Esports kadrosu birinci sırada tamamlamayı başardı. Kadroların finallerde PMPL Türkiye Lig Şampiyonluğu ve PMPL Avrupa Şampiyonası’na katılmak için kıyasıya uğraş edeceği final maçları ise 28 – 30 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek. Karşılaşmalar PUBG MOBILE Espor Türkiye kanalından canlı olarak takip edilebilecek.

Heyecan dolu uğraşlara mesken sahipliği yapan lig basamağında kıran kırana maçlar oynandı. Üç haftalık lig ve üç haftalık harika haftasonu maçlarına konut sahipliği yapan PMPL Türkiye Bahar Dönemi Lig Aşaması’nın başkan tamamlayan kadro ise son Dünya şampiyonu S2G Esports oldu.

392 puanla lig evresini birinci sırada tamamlayan S2G Esports’u 367 puanla Regnum Carya Esports kadrosu takip etti. Üçüncü sırada ise 360 puan ile Next Düş Esports takımı yer aldı. 20 ekibin gayret ettiği lig evresinde turnuvaya veda eden ekipler ise New Boss Esports, Galakticos, Galatasaray Espor ve GMT Esports oldu.

Büyük final heyecanı başlıyor

Toplamda 150 bin dolarlık (2,91 milyon TL) ödül havuzuna sahip olan turnuvanın final evresinde birinci sekize kalan kadrolar PMPL Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. 

Final basamağında çaba edecek kadrolar ise şu biçimde; S2G Esports, Regnum Carya Esports, Next Hayal, Fire Flux Esports, Ozarox Esports, Denizbank Wildcats, FUT Esports, Melise Esports, Getso Esports, SHN Esports, Digital Athletics, Kaos Espor, Beşiktaş Esports, Mavidance Esports, Bra Espor ve Solo Bad Boys Reborn.

PMPL Türkiye Bahar Sezonu’nda heyecan dolu final maçlarının tamamı PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Türkiye Esports Youtube kanalları, TikTok ve Facebook hesapları üzerinden saat 19.00’dan itibaren canlı olarak takip edilebilecek.

PUBG MOBILE ile ilgili daha fazla bilgi için  Instagram, Youtube, TikTok, Facebook, Twitch, Twitter ve hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz