Özlem Tekin Öldü mü


Özlem Tekin Öldü mü? Özlem Tekin, 18 Kasım 1971 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde doğdu. Türk rock müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Tekin, müzik kariyerine 1994 yılında başladı. İlk albümü “Özlem Tekin” 1996 yılında yayınlandı ve büyük bir başarı elde etti. Ardından “Düşler ve Ben”, “Ses”, “Kargalar” ve “Boşluk” albümlerini yayınladı.

Tekin, müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk da yaptı. “Gecenin Ötesi”, “Alacakaranlık” ve “Bağlan” gibi dizilerde rol aldı.

Özlem Tekin Kimdir

Özlem Tekin Kimdir, 18 Kasım 1971 tarihinde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğmuştur. Türkiye’ye henüz 1 yaşındayken geldi. Babası, Türkolog Talat Tekin’dir. Annesi, Amerikalı Judith Tekin’dir. Türk rock şarkıcısı ve söz yazarıdır. Tekin, 1990’lı yıllarda Türkiye’de en çok satan sanatçılardan biri haline geldi. 1996 yılında çıkardığı ilk albümü “Olmaz Olsun” ile büyük bir başarı elde etti. Albümdeki “Yar Bana Varmadı”, “Hep Yek” ve “Aşk Her Şeyi Affeder Mi?” gibi şarkılar Türkiye’de hit oldu.

Özlem Tekin Kimdir
Özlem Tekin Kimdir

Tekin, 1998 yılında ikinci albümü “Dağları Deldim”i çıkardı. Albüm, ilk albümü kadar başarılı oldu ve “Dağları Deldim”, “Beyaz Atlılar” ve “Fırtına” gibi şarkılar Türkiye’de hit oldu.

Tekin, 2000 yılında üçüncü albümü “Canlı”yı çıkardı. Albüm, önceki albümlerinden daha farklı bir tarzdaydı ve “Aşk Her Şeyi Affeder Mi?” şarkısının yeni versiyonu da albüme dahil edildi.

Tekin, 2002 yılında dördüncü albümü “Kargalar”ı çıkardı. Albüm, önceki albümlerinden daha az başarılı oldu ve Tekin, 2003 yılında müzik kariyerine ara verdi.

Tekin, 2013 yılında beşinci albümü “Kargalar 2″yi çıkardı. Albüm, önceki albümün devamı niteliğindeydi ve “Kargalar” şarkısının yeni versiyonu da albüme dahil edildi.

Özlem Tekin Öldü mü

Özlem Tekin Öldü mü
Özlem Tekin Öldü mü

Tekin, müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk da yaptı. “Gecenin Ötesi”, “Alacakaranlık” ve “Bağlan” gibi dizilerde rol aldı. 2013 yılında müzik kariyerine ara verdi ve Milas’ta bir çiftliğe yerleşti. Çiftliğinde organik tarım ve hayvancılık yapıyor. Özlem Tekin, 51 yaşındadır ve hayattadır.

Mekanlar ve Yerler, Mekan Budur platformu aracılığıyla ele alınmaktadır. Bu site birçok konuda içerik üretmektedir; kullanıcılar aşağıdaki kategorilere göz atabilir veya doğrudan konumlanan içeriğimize erişebilir. Yorumlardaki sorular, makaleyi güncelleyen Gündem için belirtilebilir. Özlem Tekin Öldü mü İle ilgili sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz