Özlem Tekin kimdir? Özlem Tekin nerede?


2018’de Milas’a yerleşerek çiftlik hayatı sürmeye başlayan Özlem Tekin’in komşularına haber vermeden çiftliğine kilit vurması gündem oldu. Peki, Özlem Tekin kimdir, nereli, kaç yaşında? Özlem Tekin nerede? Özlem Tekin müziği neden bıraktı?

Özlem Tekin, çiftliğinin kapısına kilit vurdu. Aylardır çiftliğinde görmediklerini söyleyen komşuları, Özlem Tekin’in nerede olduğunu bilmediklerini dile getirirken, endişeli olduklarını belirtti. Özlem Yıldız’ın kim olduğu, nereli, kaç yaşında olduğu, müziği neden bıraktığı ve şarkılarının neler olduğu merak ediliyor. Peki, Özlem Tekin kimdir, nereli, kaç yaşında? Özlem Tekin nerede? Özlem Tekin müziği neden bıraktı? İşte, Özlem Tekin hakkında merak edilenler…

Özlem Tekin kimdir?

Özlem Tekin, 18 Kasım 1971 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğdu. Babası dilbilimci ve Türkolog Talat Tekin’in Berkeley Üniversitesi’nde öğrenim görevlisi olması nedeniyle uzun bir süre ABD’de kaldı. İlk öğretime başlamadan önce Türkiye’ye geldi. İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde okudu ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim gördü ve 1992 yılında mezun oldu. Aynı zamanda ABD vatandaşıdır.

Özlem Tekin çiftliğine kilit vurdu! Bakımsız hali dikkat çekti! - Son  Dakika Magazin Haberleri

Özlem Tekin, profesyonel sahne çalışmalarına Grup Lokomotif’in üyesi olarak, Seyyal Taner ve Zerrin Özer’e sahnede vokal yaparak başladı. Şebnem Ferah ve Ebru Bank (Eroğlu) tarafından Bursa’da temelleri atılan Volvox grubuna 1992 yılında solist ve klavyeci olarak görev aldı. 1994 yılında solo çalışmalarına başlayan Tekin, 1995 yılının Aralık ayında ilk solo albümü Kime Ne?’yi çıkarmıştır. İkinci albümü Öz’ün ardından sanatçı Laubali ve Tek Başıma albümlerini yayınladı. Remixlerden oluşan Rock’n Coke albümü sponsorlar tarafından konserlerde ücretsiz dağıtılmak üzere basıldı.

Sinéad O'Connor kimdir? Sinéad O'Connor öldü mü?
Sinéad O’Connor kimdir? Sinéad O’Connor öldü mü?

Mucizeler Komedisi adlı müzikli tiyatro oyununda yer alan şarkıcı 2005 yılında 109876543210 isimli albümünü piyasaya çıkardı. 2006 yılında Cem Yılmaz ile başrolünü paylaştığı Hokkabaz adlı sinema filminde yer aldı. 2006 yılı başında yönetmenliğinini Kartal Çidamlı’nın gerçekleştirdiği, başrolünü Burhan Öcal ile paylaştığı Maçolar adlı dizide rol aldı.Bu dizi 5. bölümden sonra yayından kaldırılmıştır. 2007 yılında Fesupanallah adlı dizide rol aldı. 2007 yılı başında hayran sitesi önderliğinde, Özlem Tekin Bahar Ormanı, Tema Vakfı aracılığıyla oluşturuldu. 8 Ağustos 2008 tarihinde Cem Öcal ile evlendi. 29 Nisan 2010 tarihinde Bana Bi’ Şey Olmaz adlı albümünü çıkardı ve ilk klibi bu albümdeki “Yatağım Boş” parçası için çekildi.

5 yıldır köyde yaşayan Özlem Tekin sırra kadem bastı! Komşuları endişeli...

Özlem Tekin müziği neden bıraktı?

Özlem Tekin 2013’te son albümü Kargalar’ı yayınladı. Albümden sadece bir parçaya klip çektikten sonra Bodrum’a yerleşti. 2013’ten beri herhangi bir albüm ve konser girişimi olmadı.

Özlem Tekin nerede?

Onur Akay’ın haberine göre çiftliğinin kapısına kilit vuran Özlem Tekin, yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle çiftliğini kapattığını ve bir süredir annesinin yanında yaşadığını duyurdu. 

Özlem Tekin Albümleri

Kime Ne (1995)
Öz (1998)
Laubali (1999)
Tek Başıma (2002)
109876543210 (2005)
Bana Bi’ Şey Olmaz (2010)
Kargalar (2013)

Özlem Tekin Filmografisi

Diziler

Acayip Hikayeler
Bizim Yenge
Fesuphanallah
Maçolar
Karaoğlan
Sil Baştan
Filmler

Sonsuz Bir Aşk
Hokkabaz
O Şimdi Asker
Kaledeki Yalnızlık
Mavi Pansiyon
Neredesin Firuze
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz