Osmangazi Belediyesi, ilçede vazife yapan muhtarlara yeni ve çağdaş hizmet binaları kazandırmaya devam ediyor. Demokrasinin uç beyefendileri olan muhtarların daha yeterli koşullarda hizmet vermesini sağlayan Osmangazi Belediyesi, Altınova Mahallesi’ne de yeni muhtarlık binası kazandırdı.

Altınova Mahallesi’ne yeni inşa edilen muhtarlık binasının açılış merasimine; Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, Osmangazi’de her alanda hizmet ürettiklerini belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’ya hitap eden, Bursa’yı Bursa dışına taşıyan birçok yapıta imza attık. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, BAREM, Osmangazi Meydanı üzere vizyon projeleri yalnızca Osmangazi değil tüm Bursa’nın hizmetine sunuyoruz. Bu büyük yapıtları hayata geçirirken mahallelerimizi de ihmal etmiyoruz. Vatandaşlarımızın gereksinimine nazaran hizmetler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Altınova Mahallesi’ndeki eski muhtarlık binasının yerine yeni bir muhtarlık binası inşa ettiklerini söyleyen Lider Dündar, “Osmangazi’de hizmet üretirken muhtarlarımızdan büyük güç alıyoruz. Muhtarlarımızın çalışma kaidelerini yenilemek için çaba gösteriyoruz. Altınova Mahallemize de yeni bir muhtarlık binası kazandırdık. İlçemize mahallemize güzel olsun.” diye konuştu.

Başkan Dündar, ayrıyeten Altınova Mahallesi’nde bulunan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin yenilenmesi için belediye olarak gerekli planları hazırlayıp bakanlığa teslim ettiklerini, yeni hastanenin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağını kelamlarına ekledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç da Osmangazi’de her gün farklı bir hizmetin açılışında bir ortaya geldiklerini tabir ederek, “Bir tarafta her gün bir eser kazandırmaya çalışan, gücünü ortaya koyan ve milleti için gece gündüz demeden çaba eden takımlar var. Öbür tarafta da bizim yaptığımız bu icraatları nasıl boşa çıkarırız, bedelsiz kılarız diye çalışan bir masa var. İnşallah milletimizle birlikte Osmangazi’mizi, Bursa’mızı, Türkiye’mizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Yaptığı hizmetlerden ötürü Liderimiz Mustafa Dündar ve grubuna çok teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Altınova Mahalle Muhtarı Mehmet Karaoğlu da mahalleye yaptığı hizmetlerden ötürü Lider Dündar’a teşekkür etti. Konuşmaların akabinde yeni muhtarlık binasının açılış kurdelası kesildi. Açılışın akabinde Milletvekili Ahmet Kılıç ve Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, mahalle sakinleriyle bir ortaya gelerek sohbet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz