Osman Cevdet Akçay  kimdir? - Elips Haber


Osman Cevdet Akçay  kimdir? Osman Cevdet Akçay  nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Osman Cevdet Akçay ’in  kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Osman Cevdet Akçay  kimdir? Osman Cevdet Akçay  kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Osman Cevdet Akçay ’in biyografisini haberimizde derledik…

Osman Cevdet Akçay  kimdir?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Merkez Bankası Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Yerlerine ise Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hatice Karahan atandı. Peki, Osman Cevdet Akçay kimdir? Osman Cevdet Akçay kaç yaşında, nereli? Osman Cevdet Akçay hayatı ve biyografisi!


Osman Yıldız kimdir?

Osman Cevdet Akçay, orta ve lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi ekonomi mezunu olan Akçay, New York City University Graduate School and University Center’dan M.Phil ve Ph.D derecelerini almıştır. Osman Cevdet Akçay Koç Finansal hizmetler ve Yapi Kredi de başekonomist olarak 1 Mayıs 2018 tarihine kadar Ekonomik Araştırmalar bölümünün başında bulundu. Araştırma ve yayın alanları döviz kuru belirlenme ve borç dinamikleri, dezenflasyon olup bu konulardaki çalışmaları ağırlıklı olarak Türkiye özeline yöneliktir. Şuanda yurt içi ve yurt dışı yatırımcılara ekonomi üzerinde yol göstermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz