Ömer dizisi 2. Sezon 1. Bölümde neler oldu? Ömer dizisi 2. Sezon 1. Bölüm izle? Vicdan, Tahiri nereden tanıyor?  


İlk sezonun birinci bölümünde ameliyata giren ve durumu kritik olan Ömer’in babaannesi ameliyattan çıktı. Fakat hafızasını kaybettiği şekilde hastaneden çıkar. Kimseyi tanımaz.  Çektikleri krediyi ödeyemeyen ömerin babası Reşat Hoca ve abisi Tahir krediyi ödemenin yollarını ararken evlerine haciz gelir. Gamze çocuğundan ayrı düşmemek için eski kocasıyla birlikte zorunlu olarak Amerika’ya gitmek zorunda kaldı.  Ömer’e iftira atan Süreyya ve ailesi mahalleden taşınma kararı aldı. 

Ömer, Gamze’nin gidişinden beri her gün içki içiyor. Ömerin Babası Reşat  Hoca eve haciz geleceğini Ömer’e bildirir. Reşat Hocanın evine haciz gelir. Önemli eşyalara el konulmasın diye Tahir’in evine taşırlar. Bu arada mahalleye yeni bir kadın geldi. Kadın kız çocuğu ile birlikte yaşıyor. Mahalleye gelen kadın Ömer’e aşık oluyor. Mahalleli Gamze’ye attıkları iftiralar gibi mahalleye yeni gelen Vicdan isimli kadına da aynı iftiraları atıyorlar. Mahalleye gelen Vicdan hayat kadını olarak çalışıyor. Kadının her gece çalgılı çengili eğlence yaptığı konuşuluyor. İçkiyi fazla kaçıran Ömer içkili hali ile camiye gider. Cami cemaati ömeri döver. 

Vicdan, Tahiri nereden tanıyor, Tahiri gören Vicdan ne yapacak? 

Yaralanan Ömeri hayat kadını Vicdan evine alır. Sonra da Vicdan Ömer’in abisi Tahire mesaj atar ve Ömerin evinden alınmasını ister. Hayat kadını Vicdanın evine gelen Tahir büyük bir sürpriz ile karşılaşır. Tahir vicdanı tanır. Vicdan da Tahiri tanıyor. Vicdan Tahir’in eski sevgilisidir. Tahir’in o çok sevdiği ve babasının evlenmesine izin vermediği Vicdan o kadındır. Vicdan, Tahir ile yüzleşir ve Tahiri korkaklıkla suçlar, onu çok sevdiğini ve Tahir’in ona sahip çıkmadığını söyler. Vicdan eskiden beri barda şarkıcıymış ve Reşat Hoca o yüzden Tahir’in onunla evlenmesini istememiş. Vicdanın Tahiri yoldan çıkardığını hep söylemiş. Tahir, Ömerin içki içtiğini öğrenir ve baygın olan Ömeri Vicdanın evinden sırtlar eve getirir. Acaba Vicdan’ın kızı Tahir’in kızı mı? Sorularını akla getirdi. 
 Ton balıklı sandviç

Vicdan, Tahire hala 15 yaşındaki gibi bana bakıyorsun diyerek. Onu akşam evine davet etti. Zor durumda kalan Tahir Vicdanın evine gitmeye karar verir. Şans eseri Ömeri aramaya çıkan Reşat Hoca, Vicdanın evine giden Tahir ile karşılaşır. Reşat Hoca, Vicdanı tanıyor. 
 

Gamze uzun bir aradan sonra geri döndü. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz