Oktay Çağatay kimdir? - Elips Haber


Oktay Çağatay kimdir? Oktay Çağatay nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor Oktay Çağatay’ın  kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Oktay Çağatay kimdir aratılıyor. Oktay Çağatay kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Oktay Çağatay‘ın biyografisini haberimizde derledik…

Oktay Çağatay kimdir?

25.12.1973 yılında Kırşehir Kaman’ da doğdu. İlk ve ortaokulu Kaman’ da, liseyi Ankara ‘da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimini 1994 yılında bitirdi. Bir süre Sağlık Bakanlığında çalıştıktan sonra 87. Dönem Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığına atandı. Sırasıyla Nurdağı ve Sulakyurt Kaymakam Vekillikleri, Isparta-Aksu, Kahramanmaraş-Andırın, Çorum-Kargı ve Osmancık, Osmaniye-Bahçe, Çanakkale-Gelibolu, İstanbul-Gaziosmanpaşa Kaymakamlıkları yaptı. 26 Ekim 2018 tarihinde çıkan kararnameyle Bitlis’e Vali olarak atandı. Evli, 2 çocuk babası, İngilizce bilmektedir.


Mustafa Yavuz kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Oktay Çağatay “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine getirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz