Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin kimdir, sağlık durumu nasıl? Ali Engin kaç yaşında, nereli?


Bağımlılık Bursa’da tiyatro ile anlatıldı

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, internet sitesini ziyaret ettiği sırada yaşadığı rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Başkan Engin’in sağlık durumu yakından takip ediliyor. İşte Ali Engin kimdir, kaç yaşında, nereli? Ali Engin’in sağlık durumu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ali Engin kimdir?

Ali Engin, 1966 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Narlıdere’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Narlıdere Belediyesi’nde memur olarak göreve başladı. 1994 yılında belediyede müdür yardımcısı oldu. 1999 yılında ise belediyenin başkan yardımcısı seçildi.

Ali Engin, 55 yaşındadır. Narlıdere’nin yerlisi olan Engin, ilçeye hizmet etmek için siyasete atıldığını söylüyor. Engin, “Narlıdere benim doğduğum, büyüdüğüm, eğitim aldığım ve çalıştığım yerdir. Narlıdere’nin sorunlarını çok iyi biliyorum ve çözüm üretmek için çalışıyorum” diyor.

Ali Engin’in eşi kimdir?

Ali Engin, evli ve iki çocuk babasıdır. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in eşi İlke Engin’dir.

Ali Engin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesidir. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’nin Narlıdere Belediye Başkan adayı oldu ve seçimi kazandı. 2019 yılında tekrar aday gösterilen Engin, ikinci kez belediye başkanı seçildi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, dün öğle saatlerinde katıldığı bir sosyal medya yayının sonrasında aniden rahatsızlandı ve beyin pıhtısı atma şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Bugün, Narlıdere Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay’dan sevindirici haber geldi. Başkan Engin’in gece saatlerinde uyandığı ve bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Başkan Engin’den mesaj

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Ali Engin Kimdir?

Ali Engin, Pertek’te 1965 yılında doğmuştur. Eğitim hayatında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve ardından Ege Üniversitesi İşletme Programı’ndan mezun olmuştur. İş hayatına Engin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmiştir. İzmir Müteahhitler Derneği, BİLSES Vakfı, Karşıyaka Spor Kulübü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi’nde çalışmalar yürütmüştür.

Ali Engin’in Siyasi Kariyeri

Ali Engin, siyasi yaşama CHP çatısı altında katılmıştır. Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir İl Başkan Yardımcısı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda 2003-2006 yılları arasında Kurultay Delegesi olarak CHP’de aktif rol almıştır.

Narlıdere Belediye Başkanı Olarak Göreve Başladı

Ali Engin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Narlıdere İlçesi Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Göreve geldiği tarihten itibaren Narlıdere’nin yönetiminde etkin bir rol oynamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz