23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı’nda 30 Ekim 2020’de meydana gelen İzmir zelzelesinin mucize çocukları Ayda ve Atakan’dan, Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür geldi.

Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İzmir zelzelesinden saatler sonra enkaz altından kurtarılan Ayda ile ağabeyi Atakan’ı makamında ağırladı. Mucize Çocuk Ayda da başka çocuklarla birlikte temsili olarak Lider İduğ’un makamına oturarak süreksiz olarak belediye lideri oldu.

Ayda’nın ağabeyi Atakan’dan ise manalı bir teşekkür geldi. Atakan geçen yıl 23 Nisan’da da Lider İduğ’un konuğu olduklarını ve sarsıntıda hayatını kaybeden annelerinin ismine bir park yapılmasını istediklerini hatırlatarak, “Başkanım bu parkı yaptığınız için size çok teşekkür ederim” dedi.

Bornova Belediyesi, Ayda v e Atakan’ın sarsıntıdan sonra oturdukları Atatürk Mahallesi’ndeki konutlarının yanına bir park yaparak anneleri Fidan Gezgin’in ismini vermişti.

Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, Ayda ve Atakan’ın zelzeleden ziyan gören çocukların simgesi haline geldiğini belirterek, “Hem İzmir zelzelesinde hem de Kahramanmaraş sarsıntısında ziyan gören çocuklarımız için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bundan sonra da geleceğimizin teminatı çocuklarımız için elimizden gelen katkıyı koymaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz