Meka Beton halka arz tarihi belli oldu: Kaç lot verilecek?
Adnan Oktar kimdir?

Meka Beton Santralleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. halka arz durumu merak ediliyor. Borsa severlerin yakından izlediği halka arzlardan biri MEKAG BIST konu ile Meka Beton oldu. 16.900.000 lot dağıtılacak olan Meka Beton halka arzında gelişmeler yakından izleniyor. İşte Meka Beton halka arz detayları…

Meka Beton (MEKAG) ne zaman halka arz oluyor?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), beton kırma, işleme ve üretimi alanında makina üreticisi ve tesis tasarımcısı Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi şirketinin halka arzına izin verdi. Meka halka arz tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

SPK bültenine göre halka arz sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek. Sermayenin 62,5 milyon liraya yükseltilmesi bünyesinde ihraç edilecek 12,5 milyon lira nominal değerli hisse ile kurucu Mehmet Kaybal’a ait 4,4 milyon lira nominal değerli hisse satılacak.

Güneş enerjisi santrali kurulumunda kullanılacak

Halka arz hisse başına 25 liradan gerçekleştirilecek. Hisselerin tamamının satılması halinde halka arz büyüklüğü 422,5 milyon lira, yani 15,4 milyon dolar, halka açıklık oranı ise yüzde 27 olacak.

Şirkete giren paranın yüzde 42-45’i yatırım harcamaları, yüzde 42-45’i ise işletme sermayesi ihtiyaçları için kullanılacak. Geri kalanı ise güneş enerjisi santrali kurulumu ve Ar-Ge ile ürün geliştirme harcamalarına ayrılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz