Ev ve hayat eserleri perakende kesiminin önde gelen markalarından English Home’un Eser Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine, pazarlama ve eser geliştirme alanındaki 28 yıllık mesleği boyunca pek çok kıymetli başarılara imza atan Mehtap Yıldız getirildi.

Ev teksili ve dekorasyonuna yönelik kaliteli ve şık dizaynları geniş eser yelpazesi ile sunan English Home’un Eser Genel Müdür Yardımcılığı koltuğuna Mehtap Yıldız geçti. Mehtap Yıldız, 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, 1997-1998 yılları ortasında Cambridge Sawston Hall College’de eğitimine devam etti. 2015-2016 yılları ortasında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programını tamamladı.

Kariyerine Türkiye’nin en büyük elektrikli konut aletleri üreticilerinden EKSEN A.Ş.’de başlayan Mehtap Yıldız, burada eser geliştirme ve üretim idaresi bahislerinde çeşitli kademelerde yönetici olarak vazife aldı. 2009 yılında Index Grup’a katılarak küçük mesken aletleri markası Homend’in kuruluşuna liderlik etti. 2014 yılında Arzum’a Arge yöneticisi olarak katıldı, 2016 yılında pazarlama liderliği sorumluluğunu da almasının akabinde markanın yeni tasarım kimliği, inovasyon rotası ve 5 yıllık stratejik yol haritasının netleştirilmesi çalışmalarını yürüterek markanın pazardaki bilinirlik, imaj, pazar hissesi, ve kârlılık performanslarını iyileştirmesine katkı sağladı. Son olarak Arzum Pazarlama ve Eser Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonunu yürüten Mehtap Yıldız, 28 yıllık mesleği boyunca pazarlama ve eser geliştirme alanında pek çok kıymetli başarılara imza attı. 

Mehtap Yıldız 1 Mayıs 2023 itibariyle English Home da Eser Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni ve inovatif kategorilerin liderliğini yürütüyor olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz