Mehmet Şakir Başak kimdir? - Elips Haber


Mehmet Şakir Başak nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Mehmet Şakir Başak’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Mehmet Şakir Başak aratılıyor. Mehmet Şakir Başak, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Mehmet Şakir Başak’ın biyografisini haberimizde derledik… 

Şerif Sezer kimdir?

1968 yılında Mardin Ömerli doğdu. Ailesiyle 1979 yılında İzmir’e geldi. Almanya’da eğitim gördüğü süre dışında İzmir’de yaşadı.  Mehmet Şakir Başak CHP’de 20 yılı aşkın bir süredir aktif olarak siyaset yapıyor. 2002 ve 2005 yılında olmak üzere iki kez Kurultay Delegeliği, 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliği, Kongre Delegeliği ve İl Başkan Yardımcılığı yapan Başak partide çeşitli görevlerde bulundu. 3 dönem üst üste kongre seçimlerini kazanarak Konak İlçe Başkanlığı görevine 2014 yılında başladı. 7 Bölge 7 İlçe Kardeşçe Projesi ile Türkiye’nin 7 bölgesinde birlik mesajı vermek adına 11 bin kilometre yol kat ederek Anadolu’yu gezdi. Diğer bölgelerde edindiği bilgi ve deneyimleri aktarmaları adına ilçe başkanlarını İzmir’e davet ederek sempozyum hazırladı ve Genel Merkeze rapor sundu.

Adalet yürüyüşünde 25 gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile aralıksız yürüyen tek ilçe başkanı oldu. 2018 Kurultay’ında PM adayı olarak hiçbir listede yer almadan 186 oy aldı. İzmir İnsan Hakları Komisyonunda yer aldı. Bununla birlikte birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışması oldu. Kamu ve sivil toplum bileşeni olan İzmir Kent Konseyi Genel Kurul Üyeliğinin yanı sıra EGE TEKO (Ege Tüm Engelliler Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi) toplumun dezavantajlı kişilerine katkı sağlamak amacıyla Üst Kurul Yöneticiliği, OTOKENT Galericiler Sitesi’nde 4 yıl başkan vekilliği yürüttükten sonra Mardin Federasyonu’nda da 2 yıl başkan vekilliği yürüttü.

Bir dönem Ege Şehir Planlama A.Ş.’nin yönetim kurulu görevini üstlendi. Daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sivil Toplumla İlişkilerden Sorumlu Koordinatörlüğünü yürüttü. Evli ve ikisi kız olmak üzere üç çocuğu bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz