MasterChef Beyaz Önlüğünü Takdim Etti: İlk Finalist Kimdir?

MasterChef All Star çeyrek finalinde heyecan doruktaydı ve yarışmanın ilk beyaz önlüğünü giyme hakkını elde eden yarışmacı sonunda belirlendi. Bu önlüğü almak, doğrudan finalistler arasında yer almak anlamına geliyor.

MasterChef All Star’ın altı aylık heyecan dolu serüveninde ilk finalist sonunda ortaya çıktı.

25 Aralık Pazartesi günü yayınlanan 190. bölümde, yedi yarışmacı arasında büyük bir rekabetle sarı kabartmalı beyaz önlük için mücadele etti.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Çeyrek final sürecini açıklayan MasterChef Somer şef, “İlk olarak her gün iki oyun oynayacağız. Aynı pazar elemelerinde olduğu gibi ilk oyunumuz yaratıcılık oyunu olacak. Bugün bir ürünle başlıyoruz, yarın bu ürün sayısı iki olacak. Üç, dört ve beş ürünü kullanmanızı isteyeceğimiz son güne kadar devam edecek. Bugün sadece bir ürünü öne çıkarmak durumundasınız, ona göre de bir ürün seçtik. İkinci etapta Türkiye’den ve dünyadan çok özel şefler sizlerle olacaklar. Onlar da oy kullanacaklar, kendi imza tabaklarını yapmanızı isteyecekler. Bu hafta içinde burası bir yıldızlar geçidi olacak. İlk etapta toplam 30 tam puan alabileceksiniz, ikinci etapta ise misafir şefimizle birlikte toplamda 40 tam puan üzerinden değerlendirileceksiniz. Gecenin sonunda en yüksek puanı alan yarışmacı için önlükler daha da aşağıya inecek ve bir kişinin sırtına geçecek. Bu geceki önlüğü alan yarışmacı, final haftasına doğru adım atacak ve rakiplerini analiz edip kendi stratejisini oluşturacak” dedi.27 Aralık 2023 Çarşamba Günlük Burç Yorumları

İlk Finalist Kim Oldu?

MasterChef All Star’ın son bölümünde iki aşamada yarışıldı. Eren, Hasan, Barbaros, Tahsin, Sergen, Kıvanç ve Esra ilk aşamada mavi haşhaş ile yaratıcı bir yemek hazırladılar. İlk aşamanın yaratıcılık turunu 21 puanla birinci tamamlayan isim Eren oldu. Ardından, ikinci aşamada Michelin yıldızlı Japon şef Yoshizumi Nagaya’nın tarif ettiği yemek yapıldı.

Nagaya’nın da puan verdiği bölümde, Tai No Confit yemeğini hazırlayan yarışmacılar arasında puanlar şu şekilde oldu: Eren 47 puan, Hasan 45 puan, Barbaros 42,5 puan, Tahsin 50 puan, Sergen 45 puan, Kıvanç 38,5 puan ve Esra 33 puan aldı. Böylece MasterChef All Star’ın 1. beyaz önlüğü sahibi Tahsin oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz