Mahmut Turgut Özal kimdir? - Elips Haber


Bu akşam ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 500 bin lira ödüllü sorunun cevabı Mahmut Turgut Özal idi. 

Soruda, “Türkiye’de başbakanlık veya cumhurbaşkanlığı yapmış bu dört kişiden hangisinin adı yanlış yazılmıştır?” ifadesi yer aldı. Cevap ise, C seçeneği Mahmut Turgut Özal oldu. 

Mahmut Turgut Özal kimdir? Mahmut Turgut Özal nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Pinar Selek’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Mahmut Turgut Özal kimdir? Mahmut Turgut Özal’ın neden gündem olduğu ile ilgili detaylar haberimizde… 

Ankara'daki bomba saldırısında yaralanan polis Erkan Karataş kimdir?

Ankara’daki bomba saldırısında yaralanan polis Erkan Karataş kimdir?

Mahmut Turgut Özal Kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster’de yarışan ve Sorunun cevabı için hem yarı yarıya, hem de çift cevap joker hakkını kullanan Ahmet Talha Dağlı, ‘C-Mahmut Turgut Özal’ cevabıyla 500 bin TL’yi kazandı. Her soruyu cevapladıktan sonra herkesin nefesini tuttuğu o anlarda Ahmet Talha Dağlı, 1 milyonluk soruya kadar gelmeye hak kazandı.

Turgut Özal (13 Ekim 1927, Malatya – 17 Nisan 1993, Ankara), Türk mühendis, bürokrat, siyasetçi, devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. cumhurbaşkanı. Anavatan Partisi genel başkanı olarak 1983-1989 yılları arasında başbakanlık görevinde de bulunan Özal, 1989 seçimini kazanarak cumhuriyet döneminde doğan ilk cumhurbaşkanı olmuştur. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından, görevi başında ölen ikinci cumhurbaşkanıdır.

Kim Milyoner Olmak İster'de geceye damga vuran olay! Yeni milyoner adayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz