23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Lüleburgaz’da uzun yıllar ortadan sonra stadyumda kutlandı. Çocukların büyük bir emekle hazırlandığı 8 Kasım Stadı’nda gerçekleştirilen şovlar, binlerce vatandaş tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Lüleburgaz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu büyük bir coşkuyla başladı. Ulusal egemenliğin 103’üncü yılında etkinlikler çocukların temsili kaymakam, garnizon kumandanı, belediye lideri, ilçe emniyet müdürü ve ilçe jandarma kumandanı olmasıyla başladı. Etkinlikler Yeni Merasim Alanı’nda çelenk sunma merasimiyle sürdü.

Stadyumda büyük heyecan

Çelenk sunma merasiminin akabinde ise etkinlikler stadyumda devam etti. 23 Nisan’a hazırlanan 8 Kasım Stadyumunda uzun yıllar sonra birinci defa bir resmi bayram kutlandı. Büyük bir coşkuya sahne olan kutlamalarda çocukların şovları büyük beğeni topladı. Öte yandan çocuklarda ve vatandaşlarda uzun yıllar sonra birinci defa stadyumda resmi bayram gerçekleştirilmesinin heyecanı oluştu. Stadyumda gerçekleştirilen şovların akabinde ise resmi bayram programı sona erdi. 

“Uzun yıllar sonra birinci kez”

Resmi merasimin akabinde açıklama yapan Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı uzun yıllar sonra birinci kere stadyumda kutlama heyecanını çocuklarımızla paylaştık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bir kere daha kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz