Lübnan'dan İsrail'e düzenlenen roket saldırısını Hamas üstlendi


Hamas’ın askeri gücü Kassam Tugayları’ndan yapılan yazılı açıklamada, Lübnan’ın güneyinden İsrail’in kuzeyindeki El-Celil bölgesine roketli saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “İşgalin çöküşünü ve halkımızın özgürlük hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra Mescid-i Aksa’nın kurtarılması, Kudüs’ün geri alınması, esirlerimizin serbest kalması ve Gazze Şeridi’ne yönelik ablukanın kaldırılmasına kadar direnişimiz devam edecek.” ifadeleri kullanıldı.Tunus Kızılayı, Filistin için yardım kampanyası başlattı

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyinden İsrail’e doğru en az 15 roket fırlatıldığını, bunlardan 4’ünün hava savunma sistemleri tarafından imha edildiğini, 10’unun ise açık alanlara düştüğünü belirtmişti. İsrail, roket atışlarına karşılık Lübnan’daki hedeflerin topçu atışlarıyla vurulduğunu duyurmuştu.

Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü (UNIFIL) de İsrail-Lübnan sınırında olabilecek “tehlikeli durumlara” karşı sükuneti sağlamak için iki ülkenin yetkilileriyle iletişim halinde olunduğunu bildirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz